Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

_

patriotyczna gra komunikacyjna

Patriotyczna gra komunikacyjna

Celem gry jest zapoznanie jej uczestników z historią Armii Krajowej oraz historią konspiracji pracowników komunikacji miejskiej. Gra odbywa się w oparciu o tabliczki z kodami QR rozmieszczone w 123 miejscach pamięci Armii Krajowej w Warszawie oraz na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz stacjach metra. Podczas gry należy dotrzeć, w dowolnej kolejności, środkami komunikacji miejskiej do wybranych miejsc pamięci.

Podczas gry punkty będą przyznawane m.in. za rejestrację przejazdów i udzielone poprawne odpowiedzi na pytania testowe. Wszystkie odpowiedzi na pytania testowe można znaleźć w opisach udostępnianych w miejscach pamięci. Niektóre z opisów zawierają informacje o mało znanych wydarzeniach i bez zapoznania się z opisami nie jest możliwe udzielenie prawidłowych odpowiedzi.

INSTRUKCJA

REGULAMIN

STRONA GRY KOMUNIKACYJNEJ

Instrukcja

Aby wziąć udział w grze należy:

Postępowanie przy faktycznym zwiedzaniu Miejsc Pamięci

 1. Wybrać Miejsca Pamięci i zaplanować jakimi środkami komunikacji miejskiej do nich dojechać.
 2. Zainstalować w smartfonie czy tablecie aplikację do odczytywania QR kodów.
 3. Zapoznac się z opisami wybranych Miejsc Pamięci, w tym z zamieszczonymi pytaniami testowymi.     Zarejestrować udział w grze (przed pierwszym przejazdem lub przed pierwszym odpowiadaniem na pytania testowe).
 4. Rejestrować każdy przejazd środkami komunikacji miejskiej wykorzystując tabliczki z kodami QR rozmieszczone na przystankach lub bez wykorzystania tabliczek z kodami QR.
 5. Odpowiadać na pytania testowe udostępniane z tabliczek z kodami QR umocowanymi w Miejscach Pamięci lub z zamieszczonego wykazu -> MIEJSCA PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ UWZGLĘDNIANE W GRZE.
 6. Sprawdzić uzyskane punkty w "Rankingu".
 7. Odpowiedzieć na pytania testowe dot. działalności konspiracyjnej pracowników komunikacji miejskiej oraz wypełnić ankietę dot. niniejszej gry.  

Postępowanie przy wirtualnym zwiedzaniu Miejsc Pamięci

 1. Wytypować Miejsca Pamięci.
 2. Zapoznać się z opisami wybranych Miejsc Pamięci, w tym z zamieszczonymi pytaniami testowymi.
 3. Owierać strony internetowe z tabelki zamieszczonej w części MIEJSCA PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ UWZGLĘDNIANE W GRZE poprzez kliknięcie w obrazek umieszczony w ostatniej kolumnie.
 4. Udzielać odpowiedzi na pytania testowe dotyczące Miejsc Pamięci, z zarejestrowaniem się w pierwszym Miejscu Pamięci.
 5. Sprawdzić uzyskane punkty w "Rankingu".
 6. Udzielić odpowiedzi na pytania testowe dot. działalności konspiracyjnej pracowników komunikacji i wypełnić ankietę.

Przy takim zwiedzaniu nie są z natury rejestrowane przejazdy komunikacją miejską.

Szczegółowa instrukcja wraz z listą miejsc pamięci znajduje się na stronie gry komunikacyjnej.

UWAGA! Aby odczytywać kody QR należy mieć na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowaną aplikację do ich odczytywania oraz dostęp do Internetu. Przypominamy również o konieczności posiadania ważnego biletu lub uprawnień do bezpłatnych przejazdów podczas przemieszczania się komunikacją miejską.

 

Dodatkowe materiały dotyczące historii przedsiębiorstwa "Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy" podczas II Wojny Światowej i konspiracyjnej działalności jego pracowników:

Opis | Krzyżówka 1 | Krzyżówka 2 | Zadanie z lukami 1 | Zadanie z lukami 2 | Test

Uwagi, zapytania i propozycje prosimy zgłaszać na adres: gra@armiakrajowa.org.pl

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Odpocznij i baw się nad Wisłą

Wisła jest jednym z symboli miasta. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, kiedy obchodzimy Rok Wisły. Czy warszawiacy znają swoją rzekę, czy chcą i lubią po niej pływać? Letnie miesiące to znakomita okazja, żeby przywitać się z Wisłą i przy okazji zobaczyć stolicę Polski z innej perspektywy. To także doskonała okazja, by odpocząć i poczuć wiatr we włosach. W najnowszym numerze naszego Miesięcznika proponujemy wycieczkę po Wiśle. Sezon Warszawskich Linii Turystycznych się rozpoczął, więc prezentujemy pierwsze zdjęcia. Zaznaczamy, że to tylko niewielka część pięknych widoków, które czekają na pasażerów tramwaju wodnego. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską