#metro2 na Bemowo i Bródno – Raport z konsultacji – ZTM Warszawa

#metro2 na Bemowo i Bródno – Raport z konsultacji

Coraz lepsza Warszawa konsultacje społeczne

Zarząd Transportu Miejskiego prowadził konsultacje społeczne w sprawie proponowanych zmian w układzie linii autobusowych po otwarciu dwóch nowych stacji metra: Ulrychów i Bemowo. Zbieranie opinii zaczęliśmy 22 marca, a zakończyliśmy 7 maja. Przedstawiamy raport z konsultacji społecznych.

Z mieszkańcami rozmawialiśmy na żywo, w internecie oraz zbieraliśmy ich opinie mailowo. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 420 osób (najwięcej na dyżurze na Bemowie – ok. 90 mieszkańców), które wypełniły 326 ankiet. Na konsultacyjny adres e-mailowy wpłynęło 1 488 wiadomości. Elektroniczną ankietę, umieszczoną na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, wypełniono 3 071 razy.
Cztery spotkania on-line można było oglądać na żywo na platformie YouTube i Zoom. W trakcie tej formy konsultacji można było zadawać pytania bezpośrednio lub na czacie. Łączny czas spędzony na dyskusji z mieszkańcami wyniósł 20 godzin „na żywo” i 10,5 godziny w Internecie.

Wszystkie sugestie i uwagi zostały przeanalizowane przez pracowników ZTM, odpowiedzialnych za planowanie organizacji przewozów. Efektem pracy zespołu konsultacyjnego jest projekt nowego układu komunikacyjnego.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.