#metro2 na Bemowo – Raport z konsultacji – ZTM Warszawa

#metro2 na Bemowo – Raport z konsultacji

Coraz lepsza Warszawa konsultacje społeczne

Zarząd Transportu Miejskiego prowadził konsultacje społeczne w sprawie proponowanych zmian w układzie linii autobusowych po otwarciu dwóch nowych stacji metra: Ulrychów i Bemowo. Zbieranie opinii zaczęliśmy 22 marca, a zakończyliśmy 7 maja. Przedstawiamy raport z konsultacji społecznych.

Z mieszkańcami rozmawialiśmy na żywo, w internecie oraz zbieraliśmy ich opinie mailowo. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 420 osób (najwięcej na dyżurze na Bemowie – ok. 90 mieszkańców), które wypełniły 326 ankiet. Na konsultacyjny adres e-mailowy wpłynęło 1 488 wiadomości. Elektroniczną ankietę, umieszczoną na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, wypełniono 3 071 razy.
Cztery spotkania on-line można było oglądać na żywo na platformie YouTube i Zoom. W trakcie tej formy konsultacji można było zadawać pytania bezpośrednio lub na czacie. Łączny czas spędzony na dyskusji z mieszkańcami wyniósł 20 godzin „na żywo” i 10,5 godziny w Internecie.

Wszystkie sugestie i uwagi zostały przeanalizowane przez pracowników ZTM, odpowiedzialnych za planowanie organizacji przewozów. Efektem pracy zespołu konsultacyjnego jest projekt nowego układu komunikacyjnego.

Raport M2 na Bemowopdf (4 MB)
MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.