-
Warszawiacy lubią komunikację miejską
Mieszkańcy bardzo dobrze oceniają Warszawski Transport Publiczny – wynika w z najnowszego Barometru Warszawskiego, czyli badania potrzeb, postaw i opinii na temat jakości funkcjonowania stolicy. Komunikacja miejska jest najlepszym sposobem podróżowania po mieście – respondenci najbardziej zadowoleni są z jakości taboru, bezpieczeństwa i liczby przystanków.
-
Ponad 2 miliardy zł z Unii na Warszawski Transport Publiczny
Dokładnie 2 mld i 25 milionów zł otrzyma Warszawa z unijnych środków na rozwój transportu publicznego. Z pieniędzy tych dokończone zostaną m.in. budowa ostatniego odcinka II linii metra i budowa trasy tramwajowej do Wilanowa.
-
Jaki transport w Metropolii Warszawskiej?
Transport w Metropolii Warszawskiej był tematem konferencji, która odbyła się 2 grudnia. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie oraz przedstawiciele transportowych związków powiatowo-gminnych.
-
Warszawa – stolica zrównoważonego transportu
Warszawa – jak wiele innych polskich i europejskich miast staje przed wieloma wyzwaniami związanymi z transportem miejskim. Zwiększająca się liczba mieszkańców oraz intensywna urbanizacja wymagają wdrożenia zrównoważonego podejścia do mobilności. Zrównoważony transport to koncepcja, która kładzie nacisk na redukcję negatywnego wpływu transportu na środowisko, a jednocześnie zwiększa jakość życia mieszkańców. W Warszawie w ostatnich latach podjęto szereg inicjatyw, mających na celu rozwój zrównoważonego transportu. Warto o tym przypomnieć szczególnie dziś – w Światowym Dniu Zrównoważonego Transportu.
-
Debata o przyszłości transportu publicznego
Jak będzie wyglądał transport w Warszawie i na Mazowszu? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty, którą zorganizowała redakcja „Wyborczej”. Udział w niej wzięli urzędnicy odpowiedzialni za organizację transportu publicznego w Warszawie i na Mazowszu. Zarząd Transportu Miejskiego reprezentowała dyrektor Katarzyna Strzegowska
-
Budżet obywatelski w nowej odsłonie
Nowa edycja budżetu obywatelskiego rusza już 7 stycznia, a projekty będzie można zgłaszać do 21 stycznia. Od wtorku, 3 grudnia, urzędnicy będą prowadzić spotkania informacyjne o nowych zasadach budżetu obywatelskiego, który od tej pory będzie jeszcze bardziej nastawiony na działania lokalne. Przypominamy, że z budżetu obywatelskiego realizowane są m.in. „zielone przystanki”.
-
WTP dostępny dla każdego
Warszawski Transport Publiczny (WTP) podejmuje szereg działań mających na celu zapewnienie dostępności i wygody osobom z niepełnosprawnościami. Priorytetem jest umożliwienie każdemu swobodnego poruszania się komunikacją miejską, a wprowadzone rozwiązania mają ułatwić podróże osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który obchodzimy 3 grudnia, przypominamy o dostępności usług WTP dla osób z niepełnosprawnością.
-
ZTM pracodawcą przyjaznym kobietom
Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał wyróżnienie w konkursie Firma Przyjazna Kobietom. Tym samym dołączyliśmy do grona pracodawców, którzy aktywnie promują równouprawnienie i oferują wsparcie kobietom w rozwoju zawodowym.
-
O idei 15-minutowego miasta na 19. Smart City Forum
Zakończył się właśnie kongres 19. Smart City Forum – jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych inteligentnym miastom. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie reprezentowała dyrektor Katarzyna Strzegowska.
-
Milionowy pasażer w tramwaju do Wilanowa
Z nowych linii tramwajowych 14 i 16 łączących Miasteczko Wilanów ze Śródmieściem, Bielanami i Ochotą skorzystało już ponad milion osób. Dziś do „szesnastki” wsiadł milionowy pasażer.