Nowe windy do metra na Polu Mokotowskim – ZTM Warszawa

Nowe windy do metra na Polu Mokotowskim

Wizualizacja planowanej windy przy stacji metra Pole Mokotowskie (winda C)

Zamontujemy nowe windy po północnej stronie stacji. W czerwcu 2020 roku ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Stacja metra Pole Mokotowskie powstała ponad 25 lat temu, razem z pierwszym oddanym do użytku odcinkiem linii M1. Wtedy obowiązywały inne standardy budowy takich obiektów i windy ułatwiające wejście na stację zbudowano tylko po południowej stronie stacji.

Teraz chcemy zbudować cztery windy na północy głowicy stacji. Dwie z nich będą  po obu stronach al. Niepodległości, przy już istniejących zejściach do metra na wysokości ulicy G. Bruna. Trzecia znajdzie się przy chodniku prowadzącym na przystanek tramwajowy wzdłuż torowiska tramwajowego. Tymi windami będzie można zjechać na poziom antresoli stacji, a potem przejść do czwartej nowej windy (znajdującej się obok bramek), która prowadzi na peron.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 160 dni na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę. Po jego otrzymaniu ogłosimy przetarg na budowę wind.

To kolejne windy planowane na stacjach linii M1, które ich wcześniej nie miały. Windy dobudowaliśmy na stacjach Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (jedna) i Służew (jedna). Teraz nadszedł czas na stację Pole Mokotowskie. Pierwsze prace ułatwiające korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego w tym rejonie już zostały wykonane. Zarząd Dróg Miejskich w 2019 roku wybudował przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Stefana Batorego naziemne dojścia do przystanków tramwajowych.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.