Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

tramwaj wodny

tramwaj_wodny

Na pokładzie statku „Wars”, podczas trwającego około półtorej godziny rejsu, można zapomnieć o problemach w pracy i przyjrzeć się z bliska Grubej Kaśce oraz warszawskim mostom: Łazienkowskiemu, Poniatowskiego czy Świętokrzyskiemu. Z perspektywy Wisły zupełnie inaczej wyglądają najbardziej charakterystyczne warszawskie budynki: Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, czy Stadion Narodowy na zielonym, praskim brzegu. Wycieczka Tramwajem wodnym to również doskonała atrakcja dla najmłodszych. Na pokładzie można kupić ciepłe i zimne napoje oraz potrawy z grilla.

W piątki (od 21 lipca do 25 sierpnia), soboty i niedziele (w okresie od 1 lipca do 10 września oraz dodatkowo 15 sierpnia) część rejsów odbywa się z przewodnikiem. Podczas wycieczki można posłuchać m.in. o mijanych miejscach, ich historii oraz związanych z nimi ciekawostek. Kursy z przewodnikiem oznaczone zostały w rozkładzie.

UWAGA!
Tramwaj Wodny "WARS" będzie pływał jeszcze w weekend 16-17 września.

Tramwaj wodny wypływa z przystanku przy moście Poniatowskiego i zabiera na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.

tramwaj wodny

Dojście do przystanków

Schemat dojścia do tramwaju wodnego

Rozkład rejsów

Od 29 kwietnia do 25 czerwca tramwaj wodny pływa tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 1, 2 i 16 czerwca), od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki (oraz 14 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą oraz drugą sobotę i niedzielę.

Sprzedaż biletów

Bilety są dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godzinach 12.00-16.00 i w piątki w godzinach 14.00-18.00.

Sprawdź dostępność miejsc

Pobierz przewodnik mp3

Aby pobrać przewodnik audio, kliknij w odpowiednią flagę przy wybranym fragmencie trasy.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Kolej grodziska wczoraj i dziś

Linia grodziska, chociaż liczy sobie niespełna 30 km długości, pełni niezwykle ważne zadanie, bo jeżdżą po niej pociągi, które codziennie dowożą do pracy w stolicy tysiące ludzi. Remont to doskonała okazja, żeby przybliżyć wszystkim zainteresowanym charakterystykę tej linii. Warto również pamiętać, że ten odcinek torów jest bardzo ważny z punktu widzenia historii kolei w Polsce. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską