Remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Puławską – ZTM Warszawa

Remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Puławską

zdjęcie wiaduktu kolejowego

Pociągi metra i pojazdy techniczne kursują po nowym torze na wiadukcie kolejowym nad ulicą Puławską, łączącym Okęcie z Kabatami. Prace remontowe prowadzono wiosną i latem 2019 roku. 

Zarząd Transportu Miejskiego „opiekuje się” wiaduktem kolejowym nad ulicą Puławską, który łączy stację kolejową Warszawa Okęcie ze Stacją Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach. Wiadukt umożliwia dostarczanie po torach nowych pociągów metra oraz wysyłanie wagonów na przeglądy, naprawy i modernizacje. Z torów korzystają także pojazdy techniczne metra.

W kwietniu 2019 r. ZTM podpisał umowę na remont wiaduktu. W jego ramach: rozebrano stary tor i zastąpiono go nowym, przygotowano konstrukcję oporowych ścian żelbetowych i stalowych, wyremontowano podpory pośrednie i przyczółki, usprawniono system odwodnienia oraz wykonano zabezpieczenie antykorozyjne przęseł.

Remont wiaduktu kosztował prawie 3,2 mln zł.

Wiadukt kolejowy nad ulicą Puławską, łączący Okęcie z Kabatami, został wybudowany w 1984 roku. Jest to czteroprzęsłowa, jednotorowa konstrukcja z chodnikami służbowymi. Jej długość to 104,8 m. Wiaduktem tym m.in. dotarło na Kabaty w 1990 roku pierwszych dziesięć wagonów metra produkcji rosyjskiego Metrowagonmaszu. Tą samą drogą dostarczono także kilka lat temu składy Inspiro.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.