Budowa pętli przy ulicy J. Ostroroga – ZTM Warszawa

Budowa pętli przy ulicy J. Ostroroga

autobus linii 106

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił w grudniu 2020 roku przetarg na budowę pętli autobusowej na ulicy J. Ostroroga przy Wawrzyszewskiej. Zostaną na nią przeniesione autobusy z obecnej pętli Młynów.

Obecna pętla Młynów na ulicy Płockiej, na której dziś czekają na odjazd autobusy 106 i 136 oraz zatrzymują się autobusy linii 103  w drodze na Dworzec Zachodni, jest za mała dla kilku przegubowców. Dlatego ZTM przygotował budowę nowej, w rejonie skrzyżowania ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Taka lokalizacja jest wskazana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Planowane są na niej dwa perony – o długości 60 i 40 metrów. Wraz z peronami zostaną wybudowane chodniki, droga i parking rowerowy. Przebudowa obejmie również fragment ulicy J. Ostroroga. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wawrzyszewską powstanie para przystanków (dla linii 103, 106 i 136). Pojawi się dodatkowe przejście z azylem dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania. Jednocześnie poprawi się dojazd do Cmentarza Powązkowskiego – przystanki, które dziś są przy budynku Żandarmerii Wojskowej, zostaną przesunięte pod samą bramę cmentarza. Powstanie tam również nowe przejście dla pieszych wyposażone w azyl.

Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – na pętli zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi. Zostaną także przygotowane miejsca do zamontowania ładowarek dla autobusów elektrycznych. Zaprojektowany został również budynek socjalny dla kierowców.

Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację inwestycji do grudnia 2021 roku.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.