Pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga – ZTM Warszawa

Pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga

Schemat pętli autobusowej na ulicy Ostroroga

W 2022 roku autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego na Woli zatrzymają się na nowej pętli przy ulicy J. Ostroroga. Wiosną 2021 roku Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na budowę pętli.

Nowa pętla znajdzie się przy skrzyżowaniu ulic J. Ostroroga i Wawrzyszewskiej. Będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m; staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.

W ramach inwestycji przebudowany został także odcinek ulicy J. Ostroroga – jest bezpieczniej, a korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stało się wygodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych została wybudowana przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które wcześniej znajdowały się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej zostały przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostały wybudowane przejścia dla pieszych z azylami.

Obecna pętla Młynów przy ulicy Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę. Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w drugim kwartale 2022 roku.

O zieleni na nowej pętli można przeczytać w komunikacie „Przesadzamy, budujemy”.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.