Pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga – ZTM Warszawa

Pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga

Autobusy na pętli Ostroroga

W styczniu 2023 roku została oddana do użytku nowa pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga, która zastąpiła kraniec Młynów.

Nowa pętla Ostroroga znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską.

Została wybudowana, aby zastąpić przystanki Młynów w roli krańca, ponieważ stały się one za ciasne dla kończących na niej i przejeżdżających przez nią autobusów. Na krańcu wybudowano dwa perony o długości 60 i 40 m, które mieszczą dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. W ramach inwestycji powstały także chodniki i wiata dla rowerów z zielonym dachem z rozchodnika oraz ustawiono wiaty przystankowe. Infrastruktura została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zamontowano pasy prowadzące i pola uwagi. Miejskie Zakłady Autobusowe zainstalowały ładowarki dla autobusów elektrycznych.

W ramach inwestycji przebudowano odcinek ulicy J. Ostroroga, dzięki czemu korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stało się wygodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych została wybudowana przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które wcześniej znajdowały się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej zostały przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Na przystankach stanęły cztery wiaty z oświetleniem zasilanym energią z ogniw fotowoltaicznych. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostały wybudowane przejścia dla pieszych z azylami.

Na pętli znajduje się także budynek socjalny dla kierowców, w którym mogą odpocząć, wypić ciepły napój, zjeść posiłek oraz skorzystać z toalety.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.