Parking P+R Warszawa Jeziorki – ZTM Warszawa

Parking P+R Warszawa Jeziorki

Wizualizacja P+R PKP Warszawa Jeziorki

Zarząd Transportu Miejskiego w 2020 roku podpisał umowę na projekt i budowę parkingu „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki. Wykonawca ma czas na realizację inwestycji do września 2022 roku.

W 2020 roku została podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu przesiadkowego „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej, w sąsiedztwie ulicy Karczunkowskiej.

Zadaniem zwycięzcy przetargu – spółki Delta, jest zaprojektowanie i wybudowanie jednopoziomowego parkingu przesiadkowego na nie mniej niż 138 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami oraz nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu zostanie także zamontowane stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Wykonawca zaprojektuje też układ paneli fotowoltaicznych oraz zaproponuje możliwości wykorzystania innych ekologicznych rozwiązań, takich jak ogrzewanie wody poprzez panele słoneczne, pompy ciepła i gruntowe wymienniki ciepła.

P+R Warszawa Jeziorki będzie dogodnym miejscem do przesiadek do pociągów i autobusów dla mieszkańców części dzielnicy Ursynów oraz Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli.

Wykonawca ma na wykonanie projektu i budowę czas do września 2022 roku. Umowa opiewa na kwotę ok. 5,9 mln zł. Parking P+R Warszawa Jeziorki otrzymał dofinansowania z funduszy europejskich w wysokości  3,5 mln zł w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i Jedź”.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.