Parking P+R Warszawa Jeziorki – ZTM Warszawa

Parking P+R Warszawa Jeziorki

Zdjęcie parkingu

W listopadzie 2022 roku został oddany do użytku parking „Parkuj i Jedź” przy przystanku kolejowym Warszawa Jeziorki. Kierowcy zyskali 138 miejsc postojowych, a rowerzyści mogą na nim zostawić 40 jednośladów.

Parking znajduje się na Ursynowie, w sąsiedztwie ulicy Karczunkowskiej, przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki. Stanowi wygodne miejsce przesiadkowe dla mieszkańców części Ursynowa oraz Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli.

Obiekt jest jednopoziomowy. Przygotowano na nim 138 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami, trzy dla kierowców podróżujących z innym osobami (tzw. podróże współdzielone) oraz dwa stanowiska Kiss&Ride dla osób „podrzucających” pasażerów do komunikacji publicznej. Rowerzyści mogą korzystać z 40 zadaszonych miejsc dla jednośladów.

Na parkingu znajduje się także stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Standardowo nie zapomniano o rozwiązaniach przyjaznych środowisku naturalnemu – panelach fotowoltaicznych, pompach ciepła i gruntowych wymiennikach ciepła. Posadzono nowe drzewa i kilkadziesiąt krzewów.

Szybkie i intuicyjne parkowanie ułatwia bezobsługowy system pobierania opłat oraz informacji parkingowej podający aktualną informację o liczbie wolnych miejsc parkingowych z uwzględnieniem miejsc ogólnodostępnych, dla osób z niepełnosprawnościami oraz pojazdów elektrycznych. System przez kilka pierwszych tygodni funkcjonowania parkingu będzie działał w trybie testowym.

Zaprojektowanie i wybudowanie parkingu P+R Warszawa Jeziorki kosztowało 7 mln zł. Inwestycja otrzymał dofinansowania z funduszy europejskich w wysokości 3,5 mln zł w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i Jedź”.

Szczegółowe informacje o lokalizacjach wszystkich parkingów P+R oraz zasadach korzystania z nich są dostępne na stronie wtp.waw.pl.

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.