Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

WLT - informacje

Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia. Nie siedźcie w domu, spędźcie czas z nami! Chodźmy nad Wisłę, ruszmy w miasto, pojedźmy koleją za Warszawę.

W tym roku, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, przygotowaliśmy dużo nowości. W soboty zapraszamy na przejażdżkę Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową. Do Piaseczna dowiozą nas, szlakiem nieistniejącej już linii trolejbusowej, zabytkowe autobusy. Sympatycy starych pojazdów mogą wybrać się na wycieczkę czterema liniami specjalnymi - dwiema tramwajowymi i dwiema autobusowymi. To nie tylko okazja do komunikacyjnych wspomnień w „ogórku” i „parówce”, ale także możliwość dojechania do wielu ciekawych zakątków Warszawy.

Oczywiście nie może zabraknąć wodnych atrakcji. Brzegi Wisły w czterech miejscach łączą promy, a na całodzienną wycieczkę do Serocka zabierze nas „Zefir”.

Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych trwa od 1 maja do 28 września.

Kolejka wąskotorowa na stacji Złotokłos - fot. L. PeczyńskiTramwaj linii 36 - fot. L. PeczyńskiTramwaj linii T - fot. L. PeczyńskiAutobus linii 100 - fot. L. PeczyńskiAutobus linii 400 - fot. L. PeczyńskiProm przez Wisłę - fot. ZTMAutobus linii 51 - fot. L. PeczyńskiStatek do Serocka - fot. ZTM

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską