Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

statek do Serocka

zefir_pl_542

Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy Podzamczu. Dalej statek popłynie w dół Wisły a z jego pokładu można będzie podziwiać piękną panoramę starej oraz rozwijającej się Warszawy.

UWAGA! Z powodu zbyt wysokiego stanu wody na Wiśle, w weekend 25-26 maja, statek do Serocka będzie odpływał z przystani na Żeraniu (okolice przystanku Cementownia 02) o godz. 9.30.

Pasażerów z Podzamcza na Żerań zawiezie specjalny autobus. Odjazd odbędzie się z przystanku Podzamcze 02 o godz. 9.

Po powrocie na Żerań autobus w kierunku Podzamcza odjedzie około godz. 17.45 z przystanku Cementownia 01. Po drodze wszystkie napotkane przystanki obowiązują jako "na żądanie"

statek do Serocka

Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

mapa trasy do Serocka

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9 z przystani "Barka Kurier" na Podzamczu (Bulwar Karskiego), o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18. Godziny te, poza godziną rozpoczęcia wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir" zabiera na pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Rozkład rejsów

"Zefir" pływa od 1 maja do 30 czerwca w soboty, niedziele i dni świąteczne, a także 2 maja oraz 21 czerwca. Od 1 lipca do końca sierpnia – w piątki, soboty, niedziele i dni świąteczne. Od 1 do 15 września – w soboty i niedziele.

Zobacz rozkład rejsów

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godzinach 16-20, piątki w godzinach 7-11 oraz w soboty od 8 do 12. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

UWAGA!

Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej POP „Dw. Wileński”.

W przypadku zbyt niskiego / wysokiego stanu Wisły statek będzie odpływał z Żerania, do którego dojedzie specjalny autobus wyruszający z Podzamcza. W przypadku skrócenia trasy wycieczki, wyróżniona informacja pojawi się na tej stronie.

Pobierz przewodnik mp3

Aby pobrać przewodnik audio, kliknij w odnośnik do interesującej Cię części trasy.

  1. Stare i Nowe Miasto
  2. Most Gdański
  3. Cytadela Warszawska
  4. Most Grota-Roweckiego
  5. Śluza i Kanał Żerański
  6. Nieporęt
  7. Zalew Zegrzyński
Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską