Wychowanie Komunikacyjne – zdane na 6! – ZTM Warszawa

Wychowanie Komunikacyjne – zdane na 6!

zajęcia dla dzieci -wychowanie komunikacyjne

Kończy się rok szkolny, a wraz z nim kolejna edycja zajęć Wychowanie komunikacyjne, realizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w stołecznych szkołach podstawowych w klasach 1-3. W tym roku szkolnym w komunikacyjnych lekcjach udział wzięło 3125 dzieci.

Lekcje Wychowania Komunikacyjnego, we współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi realizujmy już od 7 lat. Raz w tygodniu odwiedzamy warszawskie i podwarszawskie szkoły i uczymy najmłodszych jak bezpiecznie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym. Opowiadamy także o rodzajach środków komunikacji miejskiej, zaletach i ekologicznych aspektach transportu publicznego, zasadach działania biletomatów i kasowników oraz systemie wyświetlaczy i zapowiedzi głosowych. Zdradzamy sekrety budowy autobusu elektrycznego, rozszyfrowujemy oznaczenia wewnątrz pojazdu i opowiadamy o komunikacyjnym savoir vivrze.

Odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości i uważnie słuchamy młodych podróżników, by wiedzieć co sprawia im najwięcej problemów i co najbardziej interesuje. Dbamy o to, by te spotkania były jak najciekawsze i nie tylko edukowały, ale także bawiły i rozbudzały ciekawość.

W roku szkolnym 2023/2024 zorganizowaliśmy 125 lekcji w których udział wzięło 3125 dzieci. Zajęcia odbyły się w 25 warszawskich i podwarszawskich szkołach w każdy wtorek. Wszyscy uczestnicy spisali się na szóstkę!

Na naszych stronach można znaleźć materiały dla zainteresowanych – są to m.in. krótkie filmiki dotyczące tego jak podróżować bezpiecznie, gra Ekobus – do pobrania na smartfony i tablety z systemem Android oraz inne gry i zabawy, które uczą – bawiąc.

Zapraszamy do zapisów we wrześniu – informacje pojawią się na stronie ztm.waw.pl, a tymczasem życzymy wspaniałych wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia na trasie!

Ostatnia aktualizacja 4 lipca 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.