Dzieci odwiedziły naszą siedzibę – ZTM Warszawa

Dzieci odwiedziły naszą siedzibę

Dzieci i pracownik nadzoru ruchu na tle radiowozu

Przez cały rok to my jeździmy do warszawskich szkół podstawowych, a z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy uczniów do siebie. Były pogadanki, zwiedzanie ciekawych miejsc, a nawet sadzenie roślin.

Dzieci od małego warto uczyć o komunikacji miejskiej, pokazywać jej zalety, ale także to, jak bezpiecznie i kulturalnie zachowywać się w autobusie, tramwaju czy na stacji metra. Od kilku lat pracownicy Działu Marketingu jeżdżą do stołecznych szkół na takie właśnie zajęcia, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Tym razem to dzieci z dwóch klas trzecich odwiedziły naszą siedzibę przy ul. Grochowskiej 316/320. Dzieci mogły posłuchać o Warszawskim Transporcie Publicznym, ale też zwiedzić ciekawe miejsca: Centralę Ruchu (stąd zarządza się całą komunikacją miejską w stolicy) i laboratorium Działu Nadzoru Przewozów (testujemy tutaj m.in. wyświetlacze). Nasi goście mogli też zobaczyć radiowóz nadzoru ruchu i ubrać się w służbową czapkę.

Było też sporo o ekologii, bo jedną z największych zalet komunikacji miejskiej jest to, że pomaga dbać o środowisko naturalne. Nie chodzi tylko o to, że autobus czy tramwaj może przewieźć tyle osób, ile zmieści się do kilkudziesięciu samochodów osobowych (kto nie wierzy, niech policzy). Staramy się dawać coś więcej i sadzimy na wiatach oraz torowiskach rozchodnik.

Ta pożyteczna roślina jest odporna na trudne, miejskie warunki, a przy okazji pochłania dużo pyłów. Pod dachem wiaty ustrojonej rozchodnikiem jest chłodniej w upalne dni, a owady i ptaki mają tam swoją stołówkę. Podczas warsztatów dzieci mogły zasadzić rozchodnik i zabrać go następnie do domu. Niech rośnie.

Ostatnia aktualizacja 5 czerwca 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.