Organizatorzy transportu o cyberbezpieczeństwie – ZTM Warszawa

Organizatorzy transportu o cyberbezpieczeństwie

Powitanie Opola

Cyberbezpieczeństwo było tematem przewodnim pierwszego w tym roku spotkania uczestników Forum Organizatorów Transportu. Była to też okazja do oficjalnego powitania w gronie FOT Miasta Opole.

Spotkanie otworzył Prezydent Olsztyna Robert Szewczyk, tuż po powitaniu gospodarze przedstawili dwie nowe linie tramwajowe, które niedawno powstały w Olsztynie.

Przedstawiono prezentacje na temat zabezpieczeń informatycznych i zagrożeń w transporcie. Piotr Świercz, kierownik działu informatyki ZTM Warszawa opowiedział o wymaganiach i dobrych praktykach cyberbezpieczeństwa w transporcie, a przedstawiciel ZTM w Poznaniu opowiedział o Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Reprezentacja gospodarza spotkania przybliżyła przypadek ataku hackerskiego na ZDZiT Olsztyn.

O tym, jakie działania podjąć w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego, opowiedział przedstawiciel CERT Polska/NASK.

Do grona członków FOT oficjalnie dołączyło Opole, powitane przez Katarzynę Strzegowską, dyrektor ZTM Warszawa. – Nasza rodzina FOT stale się powiększa, witamy w naszym gronie kolejne miasto. Tym razem Opole – powiedziała.

Zgodnie z tradycją nowy uczestnik zaprezentował się zgromadzonym delegatom prezentacją „Komunikacja miejska w Opolu”.

W drugim dniu spotkania zgromadzeni członkowie FOT zwiedzili zajezdnię tramwajową oraz odbyli przejazd techniczny nowa linią.

Forum Organizatorów Transportu to nieformalna grupa wymiany doświadczeń, założona w 2015 r. z inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, do której należą przedstawiciele organizatorów transportu zbiorowego w Polsce.

Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.