Umowa z PKS Grodzisk Mazowiecki – podpisana – ZTM Warszawa

Umowa z PKS Grodzisk Mazowiecki – podpisana

oficjele po podpsianiu umowy

Do grudnia 2027 roku pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego będą woziły autobusy firmy PKS Grodzisk Mazowiecki. Podpisaliśmy umowę na usługi przewozowe 50 autobusami o długości 12 metrów.

PKS z Grodziska Mazowieckiego od wielu lat obsługuje linie autobusowe Warszawskiego Transportu Publicznego. Zgodnie z nową umową, obowiązującą od 1 grudnia tego roku, podstawi 50 autobusów 12 metrowych oraz zapewni 3 pojazdy rezerwowe. Będą to autobusy w standardzie warszawskim, w barwach WTP. Będą wyposażone zgodnie z wysokimi wymaganiami, stawianymi przez ZTM, czyli posiadać m.in. klimatyzację, system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności. Kierowcy mają być zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, a przed jej podjęciem zweryfikowane zostaną ich kompetencje w zakresie języka polskiego na poziomie A2 oraz z topografii miasta i przepisów taryfowych. Operator zapewnia także instruktorów nadzoru ruchu i bazę techniczną do obsługi taboru.

Kontrakt przewiduje, że autobusy PKS Grodzisk Mazowiecki od 1 grudnia 2024 roku do 1 grudnia 2027 roku wykonają ok. 12 mln wozokilometrów, łączna kwota kontraktu opiewa na 138,9 mln zł. W dni powszednie na ulice wyruszy ok. 35 pojazdów plus 15 dodatkowych w godzinach szczytu, w soboty – 40 pojazdów, w niedziele i święta – 35, a do obsługi linii nocnych może być skierowanych 6.

Linie autobusowe Warszawskiego Transportu Publicznego obsługuje kilku operatorów – Miejskie Zakłady Autobusowe, PKS Grodzisk Mazowiecki, Mobilis, ReloBus, Komunikację Miejską Łomianki. Linie lokalne L także obsługiwane są przez kilka firm. Autobusy z logo WTP rocznie przewożą ponad 450 mln pasażerów.

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.