Z Grekami o innowacyjności w transporcie – ZTM Warszawa

Z Grekami o innowacyjności w transporcie

prezentacja o ZTM

Uczestnicy wymiany zagranicznej Erasmus z Grecji odwiedzili 4 marca siedzibę Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Podczas godzinnego spotkania uczniowie, szkolący się w zakresie szeroko pojętych kierunków związanych z elektomobilnością, poznali m.in. zasady funkcjonowania transportu miejskiego w aglomeracji warszawskiej.

Zagraniczni studenci byli zainteresowani nie tylko systemem biletowym w Warszawie i okolicznych gminach, ale także ekologią w transporcie. Padło wiele pytań dotyczących „zielonych” środków transportu, elektrycznych autobusów oraz przystanków z rozchodnikami.

Michał Piwowarski, Starszy specjalista ds. transportu publicznego z Działu Organizacji Przewozów w ZTM zapoznał gości z wynikami barometru warszawskiego, z którego wynika, że aż 93 proc. respondentów dobrze ocenia komunikację w stolicy, a 45 proc. badanych korzysta z WTP codziennie lub prawie codziennie, a przynajmniej raz w tygodniu do autobusu, metra czy tramwaju wsiada 20 proc. warszawiaków.

Warszawski ZTM chętnie dzieli się doświadczeniami i wiedzą. Wizyta studentów z Grecji jest jednym z wielu spotkań, jakie odbywane są każdego roku przy ul. Grochowskiej. Przypominamy, że pracownicy ZTM regularnie odwiedzają szkoły, ucząc najmłodszych uczniów o komunikacji miejskiej, zasadach bezpiecznego podróżowania, zaletach używania transportu publicznego i dbałości o środowisko naturalne.

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.