„Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” – uczestnicy już po teście wiedzy – ZTM Warszawa

„Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” – uczestnicy już po teście wiedzy

dzieci podczas konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"

96 uczniów – reprezentantów 48 szkół podstawowych zgłosiło się do najbardziej selektywnej części konkursu wiedzy o bezpieczeństwie, przepisach ruchu drogowego i straży miejskiej. Po tym etapie, do finału awansuje tylko po jednym reprezentancie każdej dzielnicy. Zarząd Transportu Miejskiego po raz kolejny został partnerem konkursu.

„Jaka może być maksymalna szerokość roweru?”, „Czy strażnik miejski ma prawo legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości?”, „Na czym polega pierwsza pomoc przy oparzeniu skóry?” – to 3 przykłady prostszych pytań spośród 30, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy testu wiedzy w konkursie „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Łatwo więc nie było, tym bardziej że piątoklasiści, pracujący w dwuosobowych zespołach, mieli na rozwiązanie wszystkich zadań 45 minut.

Do konkursu zgłosiło się 48 szkół podstawowych z 16 dzielnic Warszawy. Po tym etapie zostanie już tylko po jednym reprezentancie z każdej z nich. Do połowy marca finaliści będą musieli przygotować pracę plastyczną, podejmującą temat bezpieczeństwa a 19 marca wezmą udział w praktycznych sprawdzianach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisowej jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 9 kwietnia, podczas gali w sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie a wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni wraz z opiekunami. W poprzedniej edycji dominowały dziewczęta. Pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 306 z Bemowa, a trzecie reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 10 z Ochoty. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 133 z Bielan.

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” rozgrywany jest już po raz dziesiąty. We wszystkich edycjach wzięło w nim udział łącznie już ponad 1 100 uczniów.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Zarząd Transportu Miejskiego jest jednym z partnerów.

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.