Wymiana dobrych praktyk – ZTM Warszawa

Wymiana dobrych praktyk

Członkowie delegacji w zajezdni tramwajowej

Kolejni goście z austriackiego koncernu Graz Holding odwiedzili w miniony piątek (20.10) Zarząd Transportu Miejskiego. Była to już druga w tym miesiącu wizyta Austriaków w Warszawie. Także tym razem zapoznali się oni z działaniem Warszawskiego Transportu Publicznego.

W skład delegacji wchodzili dyspozytorzy i dyspozytorki z ruchu autobusowego i tramwajowego Graz Holding. Z zaciekawieniem zapoznali się oni z prezentacją dotyczącą organizacji transportu miejskiego w Warszawie oraz odwiedzili centralę ruchu.

Podczas wizyty w siedzibie ZTM przy ul. Grochowskiej padło wiele ciekawych pytań na temat organizacji transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej, a zwłaszcza organizacji transportu w sytuacjach wyjątkowych, takich jak duże zgromadzenia publiczne, awarie czy wypadki.

Zabytkowym tramwajem delegacja dotarła do Zajezdni Tramwajowej Wola przy ul. Młynarskiej 2, gdzie odwiedziła centralę ruchu Tramwajów Warszawskich. Duże zaciekawienie wzbudziła hala warsztatowa i prace remontowo-naprawcze m.in. przy wagonie A.

Kolejnym punktem programu była wizyta w centrali ruchu Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Włościańskiej 52.

Do centrum stolicy delegację odwiózł wyjątkowy autobus – Somua Six. Modele tej marki były wizytówką przedwojennej stolicy, a egzemplarz, którym podróżowała delegacja znajduje się w kolekcji Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.