Nowy system biletowy WTP – nowoczesne podróżowanie po Warszawie – ZTM Warszawa

Nowy system biletowy WTP – nowoczesne podróżowanie po Warszawie

grafika prezentująca róźne nośniki biletów przyłożone do kasownika

Czas na nowy system biletowy. Będzie szybko, łatwo, komfortowo i intuicyjnie. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie rozpoczął postępowanie, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu. Z nowego systemu opłat za przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym skorzystamy za ok. 3 lata.

– Nowy system biletowy, to bardzo duży, długoletni i wymagający projekt biorąc pod uwagę wielkość Warszawy i całej aglomeracji oraz naszą rozbudowaną ofertę taryfową. Dlatego też, planując nowy system musieliśmy wszystko dobrze przemyśleć i szczegółowo zaplanować. Przygotowanie postępowania kosztowało nas sporo wysiłku, ale dziś możemy z dumą ogłosić, że jesteśmy gotowi do wdrożenia nowego systemu opłat za przejazdy komunikacją miejską! – potwierdza Katarzyna Strzegowska – dyrektor ZTM.

Założenia projektu, to odpowiedź na światowe trendy, ale przede wszystkim na potrzeby pasażerów. Ma być łatwo, szybko, intuicyjnie i bezpiecznie. Nowy system biletowy umożliwi opłatę za przejazd za pomocą karty płatniczej, telefonu, smartwatcha oraz karty miejskiej. Pozwoli także zaplanować podróż – wskaże najkorzystniejszą trasę, którą zmieni w razie konieczności! Oznacza to, że pasażerowie nie będą musieli się martwić o zakup biletów i ich kasowanie, a sama podróż przebiegnie szybko i sprawnie. Bezpieczeństwo gwarantować będzie współpraca z doświadczonymi i sprawdzonymi partnerami specjalizującymi się w płatnościach bezgotówkowych: Visa I MasterCard.

Nowy system opłat za przejazdy to kolejny krok w stronę realizacji hasła „Warszawa – stolica wygody”!

Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz kanałów w Social Mediach.

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2024

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.