Otwarcie nowej pętli przy ulicy J. Ostroroga – ZTM Warszawa

Otwarcie nowej pętli przy ulicy J. Ostroroga

zdjęcie ptrzystanku autobusowego Powązki-VI Brama

W sobotę 14 stycznia została oddana do użytku nowa pętla autobusowa przy ulicy J. Ostroroga, która zastąpiła kraniec Młynów. Do nowej pętli dojeżdżają autobusy linii 106 i 136.

Nowa pętla nazwana OSTROROGA znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Od soboty 14 stycznia kończą na niej kursy i wyruszają w trasy autobusy linii 106 i 136. Dotychczasowe przystanki MŁYNÓW – zarówno tramwajowe (linii 20, 23, 24) jak i autobusowe (linii 103, 106, 136, N45, N95) – zmieniły nazwę na PL. POLE ELEKCYJNE, a te przy których autobusy linii 106 i 136 kończyły i rozpoczynały swoje trasy, stają się dla nich przystankami przelotowymi. Nazwa Młynów oznacza od tej pory tylko stację metra linii M2, a nie również przystanki komunikacji naziemnej.

Nowa pętla została wybudowana, aby zastąpić przystanki Młynów w roli krańca, bo stały się za ciasne dla tylu autobusów, ile dziś obsługuje trasy 103, 106 i 136. Na pętli Ostroroga są dwa perony o długości 60 i 40 m, które mieszczą dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. W ramach inwestycji powstały także chodniki i wiata dla rowerów z zielonym dachem z rozchodnika oraz ustawiono wiaty przystankowe. Infrastruktura pętli została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zamontowano pasy prowadzące i pola uwagi.

Miejskie Zakłady Autobusowe zamontowały ładowarki dla autobusów elektrycznych. Planowane jest skierowanie takich pojazdów do obsługi linii 106. W ramach inwestycji przebudowaliśmy także odcinek ulicy J. Ostroroga, dzięki czemu korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stało się wygodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych została wybudowana przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które wcześniej znajdowały się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej zostały przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Na przystankach stanęły cztery wiaty z oświetleniem zasilanym energią z ogniw fotowoltaicznych. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostały wybudowane przejścia dla pieszych z azylami. Na pętli jest także budynek socjalny dla kierowców, w którym będą mogli odpocząć, wypić ciepły napój, zjeść drugie śniadanie oraz skorzystać z toalety.

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia 2023

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.