Zbudujemy windy przy stacji metra Pole Mokotowskie – ZTM Warszawa

Zbudujemy windy przy stacji metra Pole Mokotowskie

Tramwaj linii 33 mija wejście do stacji metra Pole Mokotowskie

Przy stacji metra Pole Mokotowskie będą nowe windy. Trzy dodatkowe dźwigi ułatwią wejście na stację od strony ulicy Stefana Batorego. Mają być gotowe za rok.

Stacja Pole Mokotowskie powstała 27 lat temu, razem z pierwszym oddanym do użytku odcinkiem linii metra M2. Wtedy obowiązywały inne standardy budowy takich obiektów i windy ułatwiające dostanie się na stację osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i podróżującymi z dziećmi w wózkach, zbudowano tylko po jej południowej stronie. Podobnie było na innych stacjach najstarszego odcinka podziemnej kolei. Dlatego systematycznie je modernizujemy i dotychczas wybudowaliśmy dodatkowe na Imielinie (dwie), Stokłosach (dwie), Ursynowie (dwie), Racławickiej (jedna) i Służewie (jedna).

Teraz dwie windy zostaną wybudowane na stacji Pole Mokotowskie, po obu stronach Alei Niepodległości, przy już istniejących zejściach do metra na wysokości ulicy G. Bruna. Będzie można nimi zjechać na poziom antresoli stacji, a potem przejść do trzeciej nowej windy, dowożącej na peron, która znajdzie się obok bramek. W ramach inwestycji, na głowicy północnej, zostanie zainstalowane nowe oznakowanie dotykowe – listwy prowadzące i metalowe guzki. Pojawią się również zaktualizowane mapy tyflograficzne uwzględniające nowe windy.

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na budowę wind z Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym Mosty Sp. z o.o. Budownictwo sp. k. Wykonawca ma rok na realizację przedsięwzięcia. Jego koszt zamknie się w kwocie ponad 9,2 mln zł.

schemat lokalizacji planowanych wind przy stacji metra Pole Mokotowskie

Ostatnia aktualizacja 1 marca 2023

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.