Nabór na zajęcia komunikacyjne dla szkół – 2022/2023 – ZTM Warszawa

Nabór na zajęcia komunikacyjne dla szkół – 2022/2023

Wychowanie komunikacyjne

Zarząd Transportu Miejskiego ogłasza nabór na zajęcia komunikacyjne dla klas I – III ze szkół podstawowych z Warszawy w ramach projektu „Nasz wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

Zajęcia dla każdej z grup podzielone zostaną na dwie części. Pierwsza – w sali – to pogadanka z pracownikami ZTM o transporcie miejskim, jego zaletach oraz o bezpiecznym podróżowaniu autobusami, metrem, tramwajami oraz pociągami.

Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” uczniowie dowiedzą się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. 

W drugiej części zajęć – w elektrycznym autobusie – kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych opowie uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznają tajemnice „elektryka” i obejrzą różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.

Zajęcia zaplanowane są na wtorki (z wyjątkiem dni wolnych od zajęć, okresów świątecznych oraz ferii zimowych). 

Na zgłoszenia czekamy pod adresem ekozajecia@ztm.waw.pl . W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, ilość klas, telefon kontaktowy do nauczyciela.

Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie na terenie szkoły miejsca do zaparkowania autobusu (12-metrowego) tak, aby uczniowie mogli się przy nim bezpiecznie poruszać podczas zajęć.

W ciągu jednego dnia w zajęciach może uczestniczyć pięć klas z jednej szkoły. Blok (dwie godziny lekcyjne) obejmuje zajęcia w klasie oraz przy autobusie elektrycznym.  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.  

UWAGA: prosimy, aby rodzice uczniów nie dokonywali zgłoszeń. Informację o naborze zajęć prosimy przekazywać wychowawcom Państwa dzieci!

Proponowany dzienny rozkład zajęć:

8.00 – 8.45 – pierwsza grupa zajęcia w sali

8.50 – 09.35 – pierwsza grupa zajęcia w autobusie/druga grupa zajęcia w sali

09.45 – 10.30 – druga grupa zajęcia w autobusie/trzecia grupa zajęcia w sali

10.40 – 11.25 – trzecia grupa zajęcia w autobusie/czwarta grupa zajęcia w sali

11.40 – 12.25 – czwarta grupa zajęcia w autobusie/piąta grupa zajęcia w sali

12.40 – 13.25 – piąta grupa zajęcia w autobusie

Ostatnia aktualizacja 20 września 2022

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.