Już czas wymienić Karty Ucznia – sprawdź, czy także Twojego dziecka – ZTM Warszawa

Już czas wymienić Karty Ucznia – sprawdź, czy także Twojego dziecka

grafika dziewczynki trzymającej kartę ucznia. Napis "Przed 30 września wymień kartę ucznia i bezpłatnie korzystaj z komunikacji miejskiej. Wymiana dotyczy uczniów, których katy stracą ważność 30.09.2022"

Czy Twoje dziecko jest uczniem 4., 5., 6., 7. klasy szkoły podstawowej? A może właśnie rozpoczyna naukę w 1. klasie? Dzięki ważnej Karcie Ucznia uczniowie mogą bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Uczniowie 4. klas szkół podstawowych

Jeżeli Twoje dziecko jest czwartoklasistą, wymień jego Kartę Ucznia już teraz – te wydane w 2018 roku swoją ważność tracą 30 września br.

Im wcześniej złożysz wniosek, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce, tym szybciej otrzymasz kartę dla dziecka.

Uczniowie 5., 6. i 7. klas

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem 5., 6. lub 7. klasy szkoły podstawowej, któremu kończy się data ważności wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września br. to także już czas przedłużyć jego Kartę Ucznia.

Karty Ucznia wydane w późniejszych latach również mogą stracić ważność 30 września br. Ważność karty możesz sprawdzić w kasowniku, bramce metra lub na stronie https://sprawdzkarte.wtp.waw.pl/.

Uczniowie 1. klas szkoły podstawowej

Twoje dziecko od 1 września będzie uczniem 1 klasy szkoły podstawowej? Jemu też może należeć się Karta Ucznia wraz z wgranymi bezpłatnymi uprawnieniami do przejazdów komunikacją miejską.

Wnioski o pierwszą Kartę Ucznia można składać już teraz.


Jak przedłużyć ważność Karty Ucznia?

Jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas jej nie przedłużyliście, możecie to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów.

Będziecie potrzebowali: ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia. Jeśli karta wymaga wymiany, pamiętajcie o aktualnym zdjęciu w formacie 3,5 x 4,5 cm.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Za pośrednictwem strony internetowej, do której link otrzymaliście ze szkoły, do której uczęszcza dziecko.
    Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia  (tylko w przypadku, jeśli jest to kolejna karta) oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200 x 259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
    Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
    Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.

O Karcie Ucznia

Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” –  pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety, wezwania”.

Ostatnia aktualizacja 12 września 2022

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.