Zawody mistrzów kierownicy – ZTM Warszawa

Zawody mistrzów kierownicy

grafika promująca Pierwsze Mistrzostwa Kierowców WTP

Każdy kierowca autobusu powinien mieć wysokie umiejętności, ale może warto sprawdzić, który z nich jest najlepszy? W piątek 13 maja na torze Jastrząb pod Radomiem odbędą się Pierwsze Mistrzostwa Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego, które wyłonią asów kierownicy.

Im wyższe są umiejętności kierowców, tym większe jest bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów komunikacji miejskiej. O tej zależności nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego osoby prowadzące autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego przechodzą szkolenia i kursy, a teraz dodatkowo chcemy ich zachęcić do zawodowej rywalizacji.

Zarząd Transportu Miejskiego 13 maja w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy ITS Michalczewski w Jastrzębiu k. Radomia organizuje Pierwsze Mistrzostwa Kierowców WTP, w których wystąpią reprezentanci wszystkich operatorów komunikacji miejskiej w stolicy. Imprezę swoim patronatem objął Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

Zazdrość mile widziana

Do rywalizacji na torze Jastrząb stanie 30 pań i panów. Operatorzy prywatni mogli zgłosić do udziału trzech lub czterech kierowców, a Miejskie Zakłady Autobusowe, które obsługują największą liczbę linii i zatrudniają najwięcej kierowców, wybrały po cztery osoby z każdej z czterech zajezdni. Mamy nadzieję, że dzięki temu poznamy nie tylko najlepszego kierowcę, ale u koleżanek i kolegów, prowadzących autobusy, wywołamy chęć dorównania mistrzowi, który postawi puchar na honorowym miejscu w zajezdni.

Liczy się technika

Przy prowadzeniu autobusu komunikacji miejskiej nie chodzi o bicie rekordów prędkości, dlatego nie przewidujemy prób szybkościowych, ale zadania sprawdzające technikę jazdy bo to podstawa bezpiecznej podróży autobusem. Podczas prób kierowcy będą korzystać z pięciu identycznych autobusów, a dzięki temu osiągane wyniki będą łatwe do porównania. Wyjątkiem będzie symulator czasu reakcji, który zostanie przeprowadzony na specjalnym urządzeniu.

Każdy uczestnik zawodów przejdzie pięć prób: slalom bramkowy, hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, omijanie przeszkody na płycie poślizgowej, symulator czasu reakcji i wjazd do zatoki. Na torze będą obecni sędziowie, czuwający nad przebiegiem konkurencji i odpowiadający za punktację. Możliwe jest też rozegranie dogrywki, jeśli większa liczba uczestników zgromadzi taką samą liczbę punktów.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc dostaną puchary, dyplomy i możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniu doskonalenia techniki jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy ITS Michalczewski „Autodrom Jastrząb” oraz bony podarunkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Zmagania kierowców można śledzić na bieżąco w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/events/1371501040035962.

Zapraszamy

Ostatnia aktualizacja 16 maja 2022

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.