Tęskniliśmy za Wisłą – ZTM Warszawa

Tęskniliśmy za Wisłą

Zdjęcie promu Wilga pływającego w ramach Warszawskich Linii Turystycznych

Promami Warszawskich Linii Turystycznych od maja do połowy lipca przeprawiło się przez Wisłę prawie 46,8 tys. osób. Statkiem do Serocka, w dwa pierwsze weekendy lipca popłynęło 347 osób, czyli prawie komplet. Zapraszamy nad Wisłę!

W tym roku promy Warszawskich Linii Turystycznych zaczęły łączyć brzegi Wisły od 1 maja. W maju i czerwcu wypływały w weekendy, a od początku lipca są do dyspozycji warszawiaków i gości codziennie. Do połowy lipca skorzystały z nich 46 792 osoby.

Największą popularnością cieszy się prom Wilga, łączący Podzamcze Fontanny z plażą przy ZOO – popłynęło nim 20 512 osób. Drugie miejsce, z 16 571 pasażerami, zajmuje prom Pliszka między nabrzeżem przy moście Józefa Poniatowskiego a plażą Poniatówka. Prom Słonka kursujący z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę zabrał 9 709 osób.

W lipcu – po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – powróciły rejsy statkiem do Serocka. Na rejs kanałem Żerańskim i Jeziorem Zegrzyńskim można wybrać się w soboty i niedziele. W dwa pierwsze weekendy lipca statkiem „Zefir” popłynęło 347 osób. Jednorazowo na pokład może wejść 98 osób, co oznacza, że mieliśmy prawie komplet. O dużej popularności świadczy także fakt, że na stronie bilety24.pl, która jest jednym ze sposobów dystrybucji biletów, pierwszy wolny termin na rejs można znaleźć dopiero na 31 lipca. Bilety można także kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów przy stacji metra Dworzec Wileński w piątki w godz. 15-18 i w soboty w godz. 8-11. Zapraszamy nad Wisłę, na promy i rejs „Zefirem” do Serocka. Zachęcamy także do skorzystania z innych atrakcji przygotowanych w ramach Warszawskich Linii Turystycznych: linii tramwajowych obsługiwanych zabytkowym taborem – T i 36, autobusowej 100 z zabytkowym jelczem i ikarusem w roli głównej oraz z Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej.

Ostatnia aktualizacja 21 września 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.