Pierwszy z nowych pociągów już w barwach SKM – ZTM Warszawa

Pierwszy z nowych pociągów już w barwach SKM

Nowy pociąg w barwach SKM

Produkcja składów dla Szybkiej Kolei Miejskiej w fabryce NEWAG SA weszła w nowy etap. Pierwszy pociąg został już pomalowany w charakterystyczne, kremowe i czerwone, barwy. Jest też charakterystyczna „tetka” Warszawskiego Transportu Publicznego.

Pod koniec maja przedstawiciele spółki dokonali pomiaru grubości powłoki oraz sprawdzili przyczepność lakieru do konstrukcji stalowej. Wyniki testów wypadły pomyślnie. Eksperci z SKM weryfikowali prace na każdym etapie malowania nowych składów – od przygotowania powierzchni przed malowaniem, po nałożenie warstwy finalnej i powłoki anty-graffiti. Kolejnym etapem produkcji jest montaż wyposażenia wnętrza.

Pierwszy pociąg będzie gotowy już latem tego roku i w wakacje pojedzie na testy na tor doświadczalny w Żmigrodzie. Wiosną 2022 roku pierwsze nowe pociągi pojawią się w Warszawie.

Komfort dla pasażerów

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej będą wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe czy ratujące życie defibrylatory AED. Każdy pojazd będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach czy pasażerów z rowerami.

W godzinach szczytu nowe pojazdy będą ze sobą łączone, tak aby zapewnić więcej miejsc dla pasażerów. Takie rozwiązanie podniesie jakość podróżowania mieszkańców aglomeracji warszawskiej oraz zachęci do rezygnacji z dojazdów samochodem na rzecz ekologicznej kolei.

Ostatnia aktualizacja 21 września 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.