Nowa pętla autobusowa na Woli – ZTM Warszawa

Nowa pętla autobusowa na Woli

Schemat planowanej pętli autobusowej przy ul. Ostroroga

Jeszcze w tym roku autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego na Woli zatrzymają się na nowej pętli przy ulicy J. Ostroroga. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na budowę pętli.

Nowa pętla będzie przy skrzyżowaniu ulic J. Ostroroga i Wawrzyszewskiej. Będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m; staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.

Budowa pętli to nie wszystko. W ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy J. Ostroroga – będzie bezpieczniej, a korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stanie się wygodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych planowana jest przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które dziś są przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.

Obecna pętla Młynów przy ulicy Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę. Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w grudniu tego roku.

Ostatnia aktualizacja 21 września 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.