Osiem tysięcy razy promami przez Wisłę – ZTM Warszawa

Osiem tysięcy razy promami przez Wisłę

Zdjęcie promu Wilga pływającego w ramach Warszawskich Linii Turystycznych

Ogłosiliśmy – w ramach Warszawskich Linii Turystycznych 2021 – przetarg na przeprawy promowe przez Wisłę. Promy będą pokonywały rzekę od maja do września w czterech miejscach i zrealizują łącznie prawie osiem tysięcy rejsów.

Zbliża się lato i wakacje, a wraz z nimi trzynasty sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Poszukujemy armatora, który będzie realizował przeprawy promowe w czterech miejscach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, Bulwar Grzymały Sokołowskiego – Stadion Narodowy, Podzamcze Fontanny – ZOO i Nowodwory – Łomianki.

Promy będą łączyły brzegi Wisły od 1 maja do 26 września. W maju, czerwcu i wrześniu będą pływały w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz 1 i 4 czerwca i będą realizowały 30 rejsów dziennie. Na lipiec i czerwiec planowane są codzienne rejsy, przy czym w dni robocze będzie ich 14 (w przypadku promu łączącego Nowodwory z Łomiankami – 7 rejsów), a w soboty i niedziele po 30.

Promy będą wyposażone w zadaszone miejsca siedzące dla pasażerów oraz stojaki dla rowerów.

Uruchomienie Warszawskich Linii Turystycznych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i obowiązujących przepisów. Obecnie – w związku z epidemią koronawirusa – nie obowiązują żadne ograniczenia dla żeglugi śródlądowej. Na bieżąco zapoznajemy się z wydawanymi przez rząd komunikatami i rozporządzeniami.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać dokumenty do 7 kwietnia do godziny 11.00.

Ostatnia aktualizacja 11 kwietnia 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.