Warszawski Transport Publiczny dla WOŚP – ZTM Warszawa

Warszawski Transport Publiczny dla WOŚP

Gramy razem z WOŚP, 29. finał

Miłośnicy Warszawskiego Transportu Publicznego – w ramach licytacji przedmiotów i wydarzeń na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zaoferowali prawie 140 tys. zł. Największą cenę osiągnął przegubowy solaris z 2005 roku wystawiony przez Miejskie Zakłady Autobusowe.

Warszawski Transport Publiczny włączył się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska i Metro Warszawskie przygotowały aukcje przedmiotów i wydarzeń związanych z warszawską komunikacją.

I tak, do wygrania był dzień w ZTM czyli „ZTM od kuchni” oraz cztery specjalne Warszawskie Karty Miejskie z wgranym 30-dniowym kontraktem. Zwycięzca licytacji odwiedzin w ZTM wsparł WOŚP 2 047,22 zł. Warszawskie Karty Miejskie, w unikatowym wzorze z serduszkiem WOŚP i hasłem „Wygrywamy, bo gramy z sercem!!” oraz wgranym 30-dniowym kontraktem, zostały wylicytowane za łączną kwotę 1 993 zł. Do puszek Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w zabytkowych tramwajach i autobusach dwóch specjalnych linii uruchomionych w dniu finału wspólnie z Tramwajami Warszawskimi i Miejskimi Zakładami Autobusowymi, pasażerowie wrzucili 58 327,80 zł.

Miejskiej Zakłady Autobusowe wystawiły na licytację 18-metrowego Solarisa Urbino wyprodukowanego w 2005 roku. Autobus przejechał w sumie 1 132 232 km, a ostatni kurs zrobił 14 grudnia 2020 roku na linii 141 w godzinach 5.52 – 00.16. Zwycięzca licytacji zaoferował za niego 60 100 zł.

Tramwaje Warszawskie wystawiły dwie wyjątkowe przejażdżki zabytkowymi pojazdami oraz oryginalną statuetkę. Pierwszą przejażdżkę będzie można odbyć unikatowym, tramwajowym wagonem-kabrioletem, którego historia sięga 1940 roku. Zwycięzca licytacji, który zaoferował za przejazd 5 100 zł, będzie mógł wybrać termin wycieczki oraz zabrać ze sobą znajomych, rodzinę lub ukochaną osobę.

Druga przejażdżka po Warszawie, połączona z kolacją w towarzystwie trenera Sekcji Koszykówki Legii Warszawa, Wojciecha Kamińskiego, odbędzie się w unikalnym, zmodernizowanym wagonie 105N, funkcjonującym jako Warszawski Tramwaj Promocyjny. To wydarzenie zostało wylicytowane za 1 325 zł.

Przedmiotem trzeciej aukcji była statuetka wykonana własnoręcznie przez warszawskich tramwajarzy. Stworzona została na bazie fragmentu autentycznej szyny tramwajowej, którą poddano specjalnej obróbce, a następnie oszlifowano i polakierowano. Nowy właściciel zaoferował za nią 1 425 zł.

Szybka Kolej Miejska zaprosiła miłośników transportu kolejowego do licytacji przejazdu w kabinie maszynisty wybranego pociągu SKM oraz zwiedzania stacji techniczno-postojowej na Odolanach. Zwycięzca licytacji, który zaoferował za przejazd 8 800 zł, będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie jednego z nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych – Elfa lub Impulsa – i razem z nim przejechać wybrany przez siebie dowolny odcinek trasy.

Metro Warszawskie zaproponowało miód z własnej pasieki w otulinie Lasu Kabackiego. Pszczoły mają do dyspozycji na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty specjalnie stworzone dla nich łąki kwietne z kwiatami miododajnymi i pół tysiąca drzew, z czego niemal połowę stanowią lipy. Wielbiciele słodkości mogli licytować trzy słoiczki miodu akacjowego i dwa słoiczki miodu lipowego. Największy z miłośników miodu zaoferował za słodkości z Kabat 787 zł.

Dziękujemy!!!


29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem „Finał z głową”, odbył się 31 stycznia. Deklarowana kwota 29. Finału to 127 495 626 zł, a 15 lutego na koncie fundacji znajdowało się 97 414 427 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będą to m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, koblatory do operacji migdałków oraz aparaty USG i RTG. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wosp.org.pl.

Ostatnia aktualizacja 23 lutego 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.