4 040 złotych dla WOŚP – ZTM Warszawa

4 040 złotych dla WOŚP

4 040 zł – taką kwotę zaoferowali fani komunikacji miejskiej w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w aukcjach Warszawskiego Transportu Publicznego. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji wydarzenia „ZTM od kuchni” i Warszawskich Kart Miejskich w okolicznościowych wzorach.

Zarząd Transportu Miejskiego od wielu lat włącza się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazuje na licytacje komunikacyjne przedmioty i wydarzenia.

W ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiono na licytacje dzień w ZTM czyli „ZTM od kuchni” oraz cztery specjalne Warszawskie Karty Miejskie z wgranym 30-dniowym kontraktem.

Wydarzenie „ZTM od kuchni” było wyjątkową ofertą dla osób, które interesują się tym, w jaki sposób pracuje największy organizator transportu miejskiego w Polsce. Zwycięzca licytacji spędzi dzień w ZTM – będzie miał okazję odwiedzić m.in. centralę ruchu, czyli miejsce, z którego przez całą dobę nadzorowany jest Warszawski Transport Publiczny, węzeł komunikacyjny Młociny oraz dział odpowiedzialny za konstruowanie rozkładów jazdy. Zwycięzca licytacji wsparł WOŚP 2 047,22 zł.

Warszawskie Karty Miejskie, w unikatowym wzorze z serduszkiem WOŚP i hasłem „Wygrywamy, bo gramy z sercem!!” oraz wgranym 30-dniowym kontraktem, zostały wylicytowane za łączną kwotę 1 993 zł.

Do puszek Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w zabytkowych tramwajach i autobusach dwóch specjalnych linii uruchomionych w dniu finału wspólnie z Tramwajami Warszawskimi i Miejskimi Zakładami Autobusowymi, pasażerowie wrzucili 58 327,80 zł.

Dziękujemy!!!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem „Finał z głową”, odbył się 31 stycznia. Deklarowana kwota 29. Finału to 127 495 626 zł, a 4 lutego na koncie fundacji znajdowało się 45 023 803 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będą to m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, koblatory do operacji migdałków oraz aparaty USG i RTG. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wosp.org.pl.

Ostatnia aktualizacja 23 lutego 2021