Spotkanie informacyjne na temat P+R Metro Bródno – ZTM Warszawa

Spotkanie informacyjne na temat P+R Metro Bródno

Logo parkingu P+R

We wtorek, 8 grudnia odbędzie się drugie spotkanie informacyjne poświęcone koncepcji architektoniczno-budowlanej parkingu „Parkuj i jedź” planowanego przy ostatniej wschodniej stacji metra linii  M2 – Bródno.

Parking planowany jest w sąsiedztwie skrzyżowania ulicy Rembielińskiej z L. Kondratowicza. Jego lokalizacja i parametry są zapisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ma służyć kierowcom, chcącym przesiąść się do metra na ostatniej stacji linii M2 w prawobrzeżnej Warszawie czyli Bródno. Przy parkingu zapewnione zostało również miejsce, które kupcy będą mogli zagospodarować na bazar. Z koncepcją architektoniczno-budowlaną będzie można zapoznać się podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 16.00. Spotkanie będzie przeprowadzone on-line na dedykowanej stronie spotkanie informacyjne P+R Bródno.

Wykonawca po raz pierwszy zaprezentował koncepcję w listopadzie. Teraz, na drugim spotkaniu,  przedstawione będą szczegóły koncepcji oraz podsumowane uwagi zebrane podczas pierwszego spotkania. Po zakończeniu wydarzenia będzie można wypełnić anonimową ankietę na temat zaprezentowanych rozwiązań.

Architekci zaproponowali dwa budynki, połączone podziemnym przejazdem, w których będzie łącznie 475 miejsc postojowych, w tym m.in. miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami oraz punkty do ładowania aut elektrycznych. Projektanci zaproponowali także 116 miejsc postojowych dla rowerów. Parking P+R Metro Bródno będzie przyjazny środowisku naturalnemu. Na dachach budynków planowane jest zasadzenie roślin. Dodatkowo, na dachu budynku A mają zostać zamontowane panele fotowaltaiczne, a na budynku B proponowana jest strefa odpoczynku dla mieszkańców. W pobliżu parkingu pozostanie też bazarek. Zarząd Transportu Miejskiego pozostawił na niego część nieruchomości. Jego zagospodarowanie będzie leżało po stronie zarządcy tego terenu.

Transmisja odbędzie się 8 grudnia o godz. 16. 00 i będzie dostępna pod linkiem spotkanie informacyjne P+R Bródno.

Ostatnia aktualizacja 8 grudnia 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.