M2 – drążymy, murujemy i tynkujemy – ZTM Warszawa

M2 – drążymy, murujemy i tynkujemy

zdjęcie prac murarskich na stacji metra

Na wschodnim odcinku linii metra M2 tarcza drążąca pokonała już cały odcinek pomiędzy stacjami Kondratowicza i Zacisze. Na zachodnim odcinku trwa drążenie tuneli pomiędzy stacjami Powstańców Śląskich i Ulrychów. Systematycznie prowadzone są także prace budowlane, murarskie i tynkarskie.

W ostatnich dniach – na bródnowskim odcinku metra – tarcza drążąca Maria zakończyła drążenie tunelu pomiędzy stacjami Kondratowicza i Zacisze i przebiła się do stacji Zacisze. Niebawem pracę rozpocznie tarcza Anna, która będzie drążyła drugi tunel między między tymi stacjami.

Na bemowskim odcinku linii metra M2, na stacji Powstańców Śląskich, we wtorek 6 października drążenie drugiego tunelu rozpoczęła tarcza Elisabetta. Ma przed sobą ok. 860-metrowy odcinek w kierunku stacji Ulrychów, z którego pokonała dotychczas ok. 77 metrów. Na tym odcinku pracuje już tarcza Krystyna, która wydrążyła dotychczas 733 metry tunelu.

Jednocześnie cały czas prowadzone są prace budowlane, murarskie i tynkarskie. Budowane są wyjścia ze stacji i szyby windowe, a murowane pomieszczenia techniczne. Na stacjach układane są także instalacje kanalizacji sanitarnej oraz powstają ściany peronów pasażerskich. Postęp prac na budowie linii metra M2 można śledzić na bieżąco aktualizowanej stronie metro.waw.pl w zakładkach: „Dziennik budowy odcinek wschodnio-północny” i „Dziennik budowy odcinek zachodni”.

Ostatnia aktualizacja 3 lutego 2021

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.