Zamontujemy nowe wiaty – ZTM Warszawa

Zamontujemy nowe wiaty

Wiata przystankowa

Siedem nowych wiat pojawi się na warszawskich ulicach. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił 17 sierpnia przetarg na dostawę i montaż zadaszeń na Bielanach, Targówku, Pradze-Południe i w Ursusie.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę i montaż nowych wiat przystankowych na siedmiu przystankach: BRÓDNO-PODGRODZIE 01, KWITNĄCA 04, CONRADA-SZKOŁA 01, KONOTOPSKA 01, ŁUKOWSKA 01, PERKUNA 02, ROZŁUCKA 02. Będą to wiaty typu seryjnego – konstrukcje dobrze znane ze stołecznych ulic, w takiej samej kolorystyce, kształcie i wyposażeniu jak te stawiane od kilku lat.

Nowe wiaty mają skutecznie chronić pasażerów przed opadami atmosferycznymi oraz przed nadmiernym nagrzewaniem przez słońce. Pod wiatami zostaną umieszczone m.in. ławki i gabloty informacyjne na rozkłady jazdy.

Aby zapewnić ekologiczne oświetlenie w przestrzeni pod zadaszeniem, na dachach dwóch wiat (przystanki PERKUNA 02, ROZŁUCKA 02) zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. W konstrukcji wiaty są też przewidziane czujniki ruchu i czujnik zmierzchowy. Po zachodzie słońca lampa LED będzie oświetlać gablotę informacyjną na poziomie około 50 proc. swojej wydajności i rozjaśniać się do 100 proc., gdy pod wiatą będą przebywać pasażerowie.

Firma wybrana w przetargu będzie mieć na wykonanie zamówienia 90 dni od dnia podpisania umowy.

Ostatnia aktualizacja 20 sierpnia 2020