Nowa winda na stacji Racławicka – ZTM Warszawa

Nowa winda na stacji Racławicka

Peron stacji metra Racławicka

Na stacji metra Racławicka pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej windy. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przebudowę podnośnika.

Po południowej stronie stacji dojście do poziomu antresoli ułatwia podnośnik. Jest to jedyne takie urządzenie w warszawskim metrze – w ostatnim czasie dość awaryjne. Korzystający z niego pasażerowie zgłaszali też inne uwagi. Podczas jazdy cały czas trzeba trzymać wciśnięty przycisk, co bywa niewygodne dla pasażerów z niepełnosprawnościami. Wkrótce to się jednak zmieni.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przebudowę podnośnika. Powstanie tu całkowicie nowa winda, wyposażona w pełną kabinę, a nie jak dotychczas w samą platformę, a przycisk trzeba będzie wcisnąć tylko raz.

Do tej pory windy dobudowaliśmy na stacjach Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (jedna) i Służew (jedna) zwiększając dostępność tych stacji. Ponadto na stacji Pole Mokotowskie planowane są cztery nowe windy po stronie północnej stacji (trwają prace projektowe).

Ostatnia aktualizacja 29 lipca 2020