POP-y po sąsiedzku – ZTM Warszawa

POP-y po sąsiedzku

widok na POP z zewnątrz

Mobilny Punkt Obsługi Pasażerów odwiedziło już ponad 1,5 tys. osób. Jeśli chcą Państwo odwiesić bilet, wyrobić dla dziecka, które skończyło szkołę podstawową Kartę Młodego Warszawiaka lub załatwić inną „komunikacyjną” sprawę, zapraszamy do mobilnego POP-u. Do 27 lipca czekamy na Was na pętli Wiatraczna, a od 27 do 29 lipca na pętli Wilanów.

POP na kółkach

W połowie czerwca zaczęliśmy przyjeżdżać do Państwa Mobilnymi  Punktami  Obsługi Pasażerów. Najwięcej osób przyszło do mobilnego punktu ustawionego przy Galerii Północnej – 150 osób, przy rondzie Radosława – 120 osób, na pl. Konstytucji oraz pętli Bródno-Podgrodzie i Gocław – po 100 osób. Dziękujemy!

Jeżeli w najbliższych dniach planujecie załatwić kilka zaległych spraw, przypominamy, że nie musicie jechać do stacjonarnego punktu. Przykładowo do poniedziałku, 27 lipca jesteśmy na pętli Wiatraczna, a od 27 do 29 lipca na pętli Wilanów. W kolejnych dniach planujemy zajechać w inne części Warszawy. W jakie? Sprawdzicie to tutaj.

Co nie jest bardzo pilne, ale można to załatwić teraz i mieć z głowy? Być może wraz wybuchem epidemii i wprowadzeniem licznych ograniczeń zawiesiliście ważność biletu, a teraz by się Wam przydał? Bez problemu możecie odwiesić go w Mobilnym Punkcie Obsługi Pasażerów lub każdym innym punkcie. Dotychczas odwieszono już ponad 43 tys. zawieszonych biletów.

Może Wasze dziecko skończyło w tym roku szkołę podstawową i od września wybiera się do szkoły ponadpodstawowej? Przypominamy, że Karta Ucznia, na podstawie której podróżowało WTP utraci ważność wraz z końcem września. Nie warto czekać do początku roku szkolnego i większego ruchu w POP-ach, tylko już teraz wyrobić dla dziecka Warszawską Kartę Miejską. W przypadku gdy rozliczacie podatki w Warszawie – Kartę Młodego Warszawiaka. Sprawę może samodzielnie załatwić Wasz 15-latek lub 15-latka. Trzeba tylko dopilnować, żeby na dokumentach znalazły się Państwa podpisy. Szczegółowe informacje zamieściliśmy tutaj.

W mobilnym punkcie można kupić także bilety długookresowe, wyrobić Warszawską Kartę Miejską lub dopełnić formalności związanych z Kartą Warszawiaka i Młodego Warszawiaka. Ze względów bezpieczeństwa przyjmujemy tylko płatności kartą.

POP-y pod Warszawą

Wraz z początkiem lipca w Ożarowie Maz. został uruchomiony punkt kodowania biletów. Znajduje się w Domu Kultury „Uśmiech” przy ul. Poznańskiej 165. Nie trzeba już jechać do Warszawy, aby zakodować Bilet Metropolitalny albo każdy innych bilet z taryfy ZTM na Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Punkty kodowania biletów działają także w Legionowie w hali dworca kolejowego przy ul. Kościuszki oraz w Piasecznie w hali dworca kolejowego przy ul. Dworcowej.

Szczegółowe informacje o zasadach pracy lokalnych punktów kodowań znajdą Państwo tutaj.

Pracujemy

Stacjonarne Punkty Obsługi Pasażerów funkcjonują i można w nich załatwić wszystkie sprawy związane z Warszawskim Transportem Publicznym.

Obecnie dostępne są punkty: przy siedzibie ZTM przy ul. Żelaznej, na Lotnisku Chopina, przy Dworcu Wschodnim od strony ul. Lubelskiej, w centrum handlowym Blue City oraz na stacjach metra – Młociny, Plac Wilsona, Dworzec Gdański, Ratusz Arsenał, Centrum, Politechnika, Imielin, Dworzec Wileński i Księcia Janusza.

Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja 29 lipca 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.