Przewozy Arrivy wstrzymane – ZTM Warszawa

Przewozy Arrivy wstrzymane

zdjęcie parkingu P+R Stokłosy

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zawiesza realizację usług przewozowych świadczonych w ramach trzech kontraktów przez firmę Arriva Bus Transport Polska.

Od  7 lipca Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje obsługę linii autobusowych w Warszawie przez firmę Arriva. Zawieszenie obowiązuje do odwołania, które może nastąpić po przedstawieniu przez spółkę dowodów lub okoliczności potwierdzających zdolność do bezpiecznego świadczenia usług publicznego transportu zbiorowego.

Powyższa decyzja uzasadniona jest względami bezpieczeństwa pasażerów, które dla nas jest kluczowe.

Po decyzji o zawieszeniu obsługi linii przez firmę Arriva Zarząd Transportu Miejskiego w trybie nadzwyczajnym uruchomił wszystkie dostępne rezerwy taborowe. Inni operatorzy, z którymi współpracuje ZTM zastąpią większość połączeń realizowanych przez Arrivę. Nie zawieszamy kursowania żadnej linii, na ulice wyjadą wszystkie dostępne aktualnie autobusy. Będziemy obserwowali napełnienia i elastycznie reagowali kierując w trybie tzw. kierowania bezpośredniego przez dyżurnego ruchu autobusy tam gdzie kursy Arrivy nie mogły być w pełni obsługiwane przez innych operatorów.

Ostatnia aktualizacja 10 lipca 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.