Remontujemy wejście na stację metra Ratusz Arsenał – ZTM Warszawa

Remontujemy wejście na stację metra Ratusz Arsenał

Zdjęcie

We wtorek, 11 sierpnia rozpoczął się remont najpopularniejszego wejście na stację metra Ratusz Arsenał. Wykonawca wymieni konstrukcję zadaszenia i wyremontuje podtrzymujący go murek oraz wykona nową instalację oświetlenia. Wejście jest odpowiednio zabezpieczone i mogą z niego bezpiecznie korzystać pasażerowie metra.

Remont południowo-wschodniego wejścia na stację metra Ratusz Arsenał rozpoczął się 11 sierpnia. Wejście to – najpopularniejsze przy pl. Bankowym – znajduje się przy błękitnym wieżowcu. Stacja Ratusz Arsenał została oddana do użytku w 2001 roku.

W ramach remontu zostanie wymienione zadaszenie, którego bazę stanowi metalowy stelaż. Kształt i wygląd wiaty nie zmieni się, boczne ściany będą wykonane ze szkła, a dach z płyty poliwęglanowej. Wykonawca naprawi również murki, na których osadzona jest konstrukcja oraz wymieni okładziny z płytek gresowych. Zostanie również wykonana nowa instalacja oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.

W czasie remonty wejście będzie czynne. Jednym z wymogów stawianych wykonawcy w postępowaniu przetargowym było wykonanie takich zabezpieczeń placu budowy, aby z wejścia i sąsiadującej z nim windy mogli bezpiecznie korzystać (w ograniczonym zakresie) pasażerowie. Planowany termin zakończenia prac to 7 listopada 2020 r.

Ostatnia aktualizacja 17 sierpnia 2020