Wyremontujemy wejście na stację metra Ratusz Arsenał – ZTM Warszawa

Wyremontujemy wejście na stację metra Ratusz Arsenał

Zdjęcie

W wakacje planujemy remont najpopularniejszego wejście na stację metra Ratusz Arsenał. Wykonawca wymieni konstrukcję zadaszenia i wyremontuje podtrzymujący go murek oraz wykona nową instalację oświetlenia.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie remontu południowo-wschodniego wejścia na stację metra Ratusz Arsenał. To najpopularniejsze wejście do metra przy pl. Bankowym, znajdujące się przy błękitnym wieżowcu. Stacja Ratusz Arsenał została oddana do użytku w 2001 roku.

Zadaniem wykonawcy będzie wymiana zadaszenia, którego bazę stanowi metalowy stelaż. Kształt i wygląd wiaty nie zmieni się, boczne ściany będą wykonane ze szkła, a dach z płyty poliwęglanowej. Wykonawca naprawi również murki, na których osadzona jest konstrukcja oraz wymieni okładziny z płytek gresowych. W ramach remontu zostanie również wykonana nowa instalacja oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.

W czasie remonty wejście będzie czynne – jednym z wymogów stawianych wykonawcy w postępowaniu przetargowym jest wykonanie takich zabezpieczeń placu budowy, aby z wejścia i sąsiadującej z nim windy mogli bezpiecznie korzystać (w ograniczonym zakresie) pasażerowie. Na oferty czekamy do 15 czerwca. Zwycięzca będzie miał130 dni od podpisania umowy na przeprowadzenie prac. Ich główna część powinna zostać wykonana w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu.

Ostatnia aktualizacja 2 czerwca 2020