Wolskie stacje już na wszystkich schematach w metrze – ZTM Warszawa

Wolskie stacje już na wszystkich schematach w metrze

zdjęcie: System informacji pasażerskiej został już zaktualizowany na wszystkich stacjach metra linii M1 i M2

System informacji pasażerskiej został już zaktualizowany na wszystkich stacjach metra linii M1 i M2. Na nowych mapach i schematach zaznaczona jest dłuższa trasa drugiej nitki podziemnej kolei oraz nowo otwarte stacje jej wolskiego odcinka.

Od soboty, 4 kwietnia, warszawiacy mogą korzystać z dłuższej drugiej linii metra i stacji Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Dotychczas na tych trzech wolskich przystankach do wagonów wsiadło blisko 40 tysięcy osób.

W warszawskim metrze jest spójny i estetyczny system informacji pasażerskiej, a uruchomienie nowych stacji oznaczało konieczność jego aktualizacji, co było dużym przedsięwzięciem. W sumie do wymiany i zamontowania było ponad 500 różnego rodzaju informacji: naklejek ze schematami sieci Warszawskiego Transportu Publicznego, komunikacji szynowej i stacji, a także podświetlanych kasetonów kierunkowych z wykazem przystanków linii M2.

Zmiany w systemie informacji pasażerskiej rozpoczęły się jeszcze przed otwarciem nowych stacji metra. Tak działo się na drugiej linii metra – po to, by od pierwszego dnia po otwarciu drugiej części wolskiego odcinka, system pokazywał dłuższą trasę i nowe przystanki. Potem sukcesywnie zmieniane były informacje na linii M1. Prace były wykonywane w czasie przerwy technicznej w kursowaniu metra, ekipy miały więc tylko kilka godzin każdej nocy. Zmiana informacji w zawieszonych pod stropem stacji podświetlanych kasetonach wymagała dodatkowo specjalistycznego sprzętu. Do wymiany są jeszcze informacje wewnątrz wagonów metra – schematy linii i mapy. To ok. 5,3 tys. naklejek w ponad 300 wagonach.

Aktualizacja systemu informacji pasażerskiej na stacjach metra:

– linia M1 – wymieniono:

– linia M2 – wymieniono:

Ostatnia aktualizacja 21 kwietnia 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.