Dbamy o osoby bezdomne także podczas epidemii – ZTM Warszawa

Dbamy o osoby bezdomne także podczas epidemii

Mobilny Punkt Poradnictwa

Warszawa rozszerza i modyfikuje pomoc dla osób w kryzysie bezdomności. Mobilny Punkt Poradnictwa – autobus z pomocą dla bezdomnych – rozwozi paczki żywnościowe.

W czasie zagrożenia epidemicznego bezdomni mają mniejszy dostęp do żywności, bo zamknięte są punkty gastronomiczne, galerie i sklepy, które wcześniej im pomagały. Dlatego Mobilny Punkt Poradnictwa – autobus, który jeździ ulicami Warszawy po trasach najbardziej uczęszczanych przez bezdomnych – zmienia formułę działania. Przy pomocy Banku Żywności SOS i Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego autobus stał się od wtorku, 17 marca, mobilnym punktem odbioru paczek żywnościowych dla bezdomnych.

Osoby w potrzebie mogą codziennie odebrać paczki na czterech przystankach:

Organizatorzy nie dysponują wielkimi zapasami żywności, dlatego zachęcają do przekazywania prowiantu, który mogą włożyć do paczek. Najbardziej przydatne są np. konserwy, chleb i inne rzeczy nadające się do spożycia bez obróbki termicznej. Nieustannie potrzebne są również środki do dezynfekcji, maseczki oraz rękawiczki. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt mailowy: [email protected]

Nieocenione są również wpłaty na konto bankowe Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej: 12 1240 6218 1111 0000 4620 3258 z dopiskiem MPP.

Linię MPP prowadzą na zlecenie miasta i przy wsparciu Zarządu Transportu Miejskiego oraz Miejskich Zakładów Autobusowych, organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Warszawa-Praga, Fortior-Fundacja Dla Wielu i Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża.

Ostatnia aktualizacja 14 kwietnia 2020