Kolejny wielki przetarg na ekologiczne autobusy – ZTM Warszawa

Kolejny wielki przetarg na ekologiczne autobusy

Zdjęcie autobusu z napisem "jestem ekologiczny - CNG"

Miejskie Zakłady Autobusowe szykują kolejne wielkie ekologiczne zamówienie. Właśnie rozpisano przetarg na dostawę 160 niskoemisyjnych autobusów  gazowych dla Warszawy. Pojazdy mają być dostarczane w latach 2021-22.

Jako pierwsze w 2021 roku mają być dostarczone autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym. To 70 pojazdów, w tym 40 klasy MAXI o długości 12 metrów i 30 przegubowych. W kolejnym roku przyjdzie czas na gazowce napędzane paliwem skroplonym. 90 autobusów będzie dostarczanych wyłącznie w wersji przegubowej.

Nowe pojazdy poza niskoemisyjnym napędem będą posiadały wszystkie elementy bogatego wyposażenia charakterystycznego dla warszawskiej komunikacji miejskiej – biletomaty, klimatyzacja, elektroniczna informacja, systemy przeciwpożarowe, monitoring i udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością, niewidomych i niedowidzących.

Na koniec roku 2022 flota autobusów gazowych powinna osiągnąć w MZA 305 egzemplarzy. Tabor nisko i zeroemisyjny będzie uzupełniało 160 autobusów elektrycznych i cztery hybrydowe. To ogromny wkład miejskiego przewoźnika w ochronę czystości powietrza w stolicy.

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.