Kolejny wielki przetarg na ekologiczne autobusy – ZTM Warszawa

Kolejny wielki przetarg na ekologiczne autobusy

Zdjęcie

Miejskie Zakłady Autobusowe szykują kolejne wielkie ekologiczne zamówienie. Właśnie rozpisano przetarg na dostawę 160 niskoemisyjnych autobusów  gazowych dla Warszawy. Pojazdy mają być dostarczane w latach 2021-22.

Jako pierwsze w 2021 roku mają być dostarczone autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym. To 70 pojazdów, w tym 40 klasy MAXI o długości 12 metrów i 30 przegubowych. W kolejnym roku przyjdzie czas na gazowce napędzane paliwem skroplonym. 90 autobusów będzie dostarczanych wyłącznie w wersji przegubowej.

Nowe pojazdy poza niskoemisyjnym napędem będą posiadały wszystkie elementy bogatego wyposażenia charakterystycznego dla warszawskiej komunikacji miejskiej – biletomaty, klimatyzacja, elektroniczna informacja, systemy przeciwpożarowe, monitoring i udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością, niewidomych i niedowidzących.

Na koniec roku 2022 flota autobusów gazowych powinna osiągnąć w MZA 305 egzemplarzy. Tabor nisko i zeroemisyjny będzie uzupełniało 160 autobusów elektrycznych i cztery hybrydowe. To ogromny wkład miejskiego przewoźnika w ochronę czystości powietrza w stolicy.

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2020

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.