Startuje 7. edycja budżetu obywatelskiego! – ZTM Warszawa

Startuje 7. edycja budżetu obywatelskiego!

Zdjęcie

Już po raz siódmy warszawiacy i warszawianki zdecydują, na co przeznaczyć część budżetu miasta. Na realizację pomysłów mieszkańców w 2021 r. jest ponad 83 mln zł.

– 3 grudnia startuje kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy znowu będą mogli zgłaszać swoje pomysły. W poprzedniej edycji, wśród pomysłów wybranych do realizacji dominowały projekty związane ze środowiskiem. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jakie pomysły tym razem będą się cieszyły największym zainteresowaniem warszawiaków – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaangażować społecznie w budowanie naszego miasta. Liczymy na kreatywność mieszkańców także w tej edycji budżetu obywatelskiego!

W październiku ogłosiliśmy wyniki głosowania mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok, a już w grudniu rozpoczynamy kolejną edycję. Wracamy do „starego” porządku, który obowiązywał przez pierwsze pięć lat budżetu partycypacyjnego w Warszawie: składanie pomysłów rozpoczyna się pod koniec roku, a głosowanie przypada na czerwiec. Odmienny przebieg budżetu obywatelskiego na 2020 rok był m.in. konsekwencją wejścia w życie nowych przepisów ustawowych – mówi Magdalena Roguska, radna m.st. Warszawy. – Pozostałe zasady nie będą różniły się w stosunku do poprzedniej edycji. Ponownie, oprócz projektów lokalnych, dzielnicowych, będzie można zgłosić także projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które swoim zakresem obejmują np. całe miasto lub kilka dzielnic.

Harmonogram 7. edycji budżetu obywatelskiego:

Jak zgłosić projekt?
Projekt można zgłosić na dwa sposoby:

·         przez internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl lub

·         w formie papierowej. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście lub przesłać na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Propozycję dotyczącą poziomu ogólnomiejskiego można przesłać także na adres Centrum Komunikacji Społecznej.

Wsparcie oferowane mieszkańcom na etapie zgłaszania projektów

Spotkania otwarcia

3 grudnia o godz. 18.00, w każdej dzielnicy odbędą się spotkania, podczas których mieszkańcy poznają zasady i harmonogram nowej edycji budżetu obywatelskiego, a także plany inwestycyjne dzielnic na najbliższe lata. Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu na poziomie ogólnomiejskim zapraszamy również we wtorek o godz. 18.00 do ZODIAKU przy Pasażu Wiecha 4 (I piętro). Oprócz podania terminów i zasad, opowiemy również, jakie projekty z zakresu zadań Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Zieleni mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Sprawdź, gdzie odbędzie się spotkanie otwarcia dla Twojej dzielnicy:

Dyżury konsultacyjne pracowników urzędu i maratony pisania projektów

Pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dopracowaniu pomysłu czy oszacowania kosztów jego realizacji będzie można uzyskać podczas dyżurów konsultacyjnych pracowników urzędu. Dodatkowo, maratony pisania projektów będą także okazją do zebrania podpisów na listach poparcia projektów. Kontakty do urzędników pełniących dyżury telefoniczne i mailowe będzie można znaleźć na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Terminy dyżurów stacjonarnych:

Wszystkie informacje dotyczące nowej edycji można znaleźć na stronie poświęconej budżetowi obywatelskiemu w Warszawie – www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Stan realizacji projektów z poprzednich edycji:  1. edycja – 97% (327 zrealizowanych projektów), 2. edycja – 95% (614 zrealizowanych projektów), 3. edycja – 92% (708 zrealizowanych projektów), 4. edycja – 81% (711 zrealizowanych projektów), 5. edycja (w trakcie realizacji) – 59% (502 zrealizowane projekty)

Ostatnia aktualizacja 13 grudnia 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.