Parkingi P+R spełniają rolę – korzysta z nich metropolia – ZTM Warszawa

Parkingi P+R spełniają rolę – korzysta z nich metropolia

grafika "Parkuj i Jedź"

Skąd przyjeżdżają pasażerowie metra, tramwajów i autobusów odjeżdżających z węzła Młociny? Zapytaliśmy o to zostawiających samochody na parkingach P+R.

Z ankiety, przeprowadzonej przez Zarząd Transportu Miejskiego wynika, że z parkingów Parkuj i Jedź na Młocinach korzystają głównie mieszkańcy podwarszawskich miejscowości.

Pod koniec października pracownicy ZTM przeprowadzili ankiety na obiektach Parkuj i Jedź, zlokalizowanych przy Węźle Komunikacyjnym Młociny (cztery parkingi). Ankieterzy zadawali losowo wybranym osobom dwa pytania: skąd dojeżdża Pan (lub Pani) na dany parking P+R oraz ile osób było w pojeździe? Odpowiedzi udzieliły 693 osoby, w większości w wieku do 40 lat (55 proc. respondentów).

Ankietowani użytkownicy pochodzili z 36 gmin i dzielnic Warszawy. Wśród odpowiadających najczęściej byli ludzie, którzy zadeklarowali przyjazd spoza stolicy, m.in.: z Łomianek: (24,2 proc.), Izabelina (7,2 proc.), Jabłonnej (5,3 proc.), Legionowa (3,9 proc.) czy Czosnowa (2,7 proc.). Mieszkańcy stolicy stanowili 42 proc. ankietowanych – najwięcej parkujących przyjeżdżało z Białołęki (30,6 proc. parkujących). Wywiady potwierdziły także, że w większości przypadków w pojeździe był tylko kierowca. Średnie napełnienie samochodów wynosiło 1,20 osoby.

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.