Poszerzona Marynarska już otwarta – ZTM Warszawa

Poszerzona Marynarska już otwarta

zdjęcie

W czwartek, 18 kwietnia otwarto wszystkie pasy ruchu na ul. Marynarskiej. Kierowcy mogą jeździć obiema poszerzonymi nitkami tej drogi.

Zakończyła się przebudowa ul. Marynarskiej na odcinku od ul. Rzymowskiego do węzła Marynarska (S79). Do 31 maja robotnicy dokończą jeszcze budowę chodników, dróg rowerowych i posadzą zieleń. Wśród niej znajdzie się 91 drzew w tym m.in. graby kolumnowe i klony oraz ok. 16 000 krzewów tawuły, róży holenderskiej i pięciornika. Przed końcem maja gotowy będzie także wiadukt w ul. Postępu oraz kładka dla pieszych w rejonie ul. Wynalazek. Ich otwarcie nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie z nadzoru budowlanego.

Po uruchomieniu południowej jezdni ul. Marynarskiej nie zmieniła się obecna lokalizacja przejść dla pieszych. Otwarty został wyjazd z ul. Wynalazek na ul. Marynarską oraz skręt w ul. Wynalazek z ul. Marynarskiej od strony trasy ekspresowej. Uruchomiono też dwa przystanki autobusowe wybudowane przy jezdni południowej. Swoją trasę zmieniły autobusy linii 402, które pojechały ulicami: Marynarska – Wynalazek – Cybernetyki i zawróciły na rondzie A. Żabczyńskiego.

Po udostępnieniu do ruchu drugiej nitki drogi będzie możliwe dokończenie prac na jezdni północnej. Po Wielkanocy nastąpią czasowe wyłączenia jednego z trzech pasów tej jezdni, a w maju ułożona zostanie na niej ostatnia warstwa nawierzchni.

Inwestycja jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 46,12 mln zł.

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.