Na ulicy i w pojeździe – ZTM Warszawa

Na ulicy i w pojeździe

Biletomaty – sprzedają bilety w nocy i w dzień. Stoją na ulicach – na przystankach, ważnych węzłach komunikacyjnych i przy wejściu do stacji metra. Znajdują się w nowoczesnych pociągach, tramwajach i autobusach. Dzięki nim zakup biletu komunikacji miejskiej stał się w Warszawie znacznie prostszy. I co najważniejsze – ich liczba stale wzrasta.

Na stołecznych ulicach zamontowano już 290 nowoczesnych stacjonarnych automatów biletowych, wyposażonych w interfejs w różnych wersjach językowych. Można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów i zakodować bilety okresowe na Warszawskiej Karcie Miejskiej, Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, Elektro­nicznej Legitymacji Uczniowskiej oraz Miejskiej Karcie Płatniczej CitiBank. W  urządzeniach można również uzupełnić impulsy wykorzystywane do opłat parkingowych. Płacić za bilet można zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

Znajdują się na stacjach metra, dworcach i stacjach kolejowych, głównych węzłach przesiadkowych i na skrzyżowaniach. Najwięcej urządzeń zamontowano w Śródmieściu (66), na Mokotowie (37) i Ursynowie (33). 22 biletomaty ustawiono na Bielanach i Pradze Południe. Urządzenia są także dostępne na stacjach kolejowych w gminach podwarszawskich objętych Wspólnym Biletem – m.in. w Legionowie, Otwocku, Piastowie, Pruszkowie, Piastowie, Sulejówku, Piasecznie i Michałowicach. 

Biletomaty stały się również elementem wyposażenia stołecznego taboru – w tramwajach SWING, pociągach SKM, autobusach takich przewoźników jak MZA czy  Mobilis. Mobilne urządzenia mają dotykowe wyświetlacze i można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych – jednorazowe, czasowe oraz krótkookresowe. Urządzenia przyjmują bilon i wydają resztę.

Liczba biletów sprzedawanych za pomocą tego automatycznego kanału sprzedaży systematycznie rośnie. Automaty stacjonarne sprzedają już prawie 22 proc. wszystkich kupowanych biletów, a mobilne – prawie 2 proc.

Kampania „Bilety ZTM –  bliżej, niż myślisz”, informująca o możliwościach zakupu biletów w stolicy rozpoczęła się 1 lutego br. Turyści odwiedzający Warszawę oraz mieszkańcy dowiedzą się, gdzie i w ilu punktach można kupić bilety, i za pośrednictwem jakich technologii oraz urządzeń można zapłacić za przejazd. Akcja potrwa do 24 lutego br.

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.