Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

S3, S9
R90, RL 

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Warszawa ZOO - Warszawa Praga

od 16.04.2019 (wtorek) do 08.06.2019 (sobota)

W związku z nieplanowym zamknięciem przez PKP PLK S.A. jednego z torów na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Praga od 16 kwietnia do 8 czerwca nastąpi zmiana organizacji połączeń kolejowych kursujących z i do Legionowa.

 • Zmieni się rozkład jazdy pociągów SKM linii S9. Część pociągów zostanie odwołana w całej relacji, część pojedzie w relacji skróconej Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Gdańska, a wybrane pociągi pojadą z pominięciem przystanków Warszawa Toruńska i Warszawa Praga.
 • Zmieni się rozkład jazdy pociągów KM linii R90. Cześć pociągów zostanie odwołana, a niektóre wycofane z odcinka Warszawa Praga – Warszawa Zachodnia p. 8 i skierowana do/z stacji Warszawa Wschodnia, dodatkowo wybrane pociągi pojadą z pominięciem przystanków Warszawa Toruńska i Warszawa Praga, z kolei część pociągów przyspieszonych będzie miała wyznaczone dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga.
 • Wybrane pociągi SKM linii S3 będą kursować w nieznacznie zmienionych godzinach. Uruchomiony zostanie jeden dodatkowy kurs w skróconej relacji Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski (przez Warszawę Centralną).
 • Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich linii RL kursować będą w nieznacznie zmienionych godzinach, dodatkowo jeden z nich będzie miał wyznaczony dodatkowy postój na stacji Warszawa Praga.

UWAGA:

Niektóre pociągi zatrzymywać się będą na stacjach Warszawa Praga i Warszawa Toruńska przy przeciwnej krawędzi peronu niż wynikałoby to z ich kierunku jazdy.

 

Honorowanie biletów

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (p. Warszawę Wschodnią lub Warszawę Gdańską).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  17.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą

 • w pociągach SKM linii:
  • S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,
  • S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,
  • S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
 • w autobusach i tramwajach linii:
  • 1 i 41 na odcinku Budowlana – Dw. Gdański,
  • 176 na odcinku PKP Żerań – Budowlana,
  • 204 na odcinku Bartnicza – PKP Praga,
 • oraz w liniach autobusowych i tramwajowych których trasy pokrywają się z ww. odcinkami.

opublikowano 1 kwietnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 1 kwietnia 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat linii lokalnych

Dziesięć lat temu na trasy w aglomeracji warszawskiej wyruszyły autobusy linii lokalnych. Chyba mało kto wtedy przypuszczał, jak wielki sukces odniosą. To było coś nowego, a jednocześnie oferta, której potrzebowali mieszkańcy podwarszawskich gmin. Nic dziwnego, że po Lesznowoli, która pierwsza włączyła się we współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dołączały kolejne samorządy i linie dowozowe powstają w dalszym ciągu – dziś jest ich 48. Tego jubileuszu nie byłoby bez dobrej współpracy ZTM z władzami podwarszawskich gmin. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską