Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

ZS7
S1 
R7 

Zmiany w kursowaniu pociągów na linii kolejowej nr 7 w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy

od 01.07.2019 (poniedziałek) do 14.07.2019 (niedziela)

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, w dniach 01.07 – 14.07.2019 r. nastąpi zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Międzylesie. Ruch pociągów SKM linii S1 oraz KM linii R7 będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Wawer. Część pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Gocławek, Warszawa Międzylesie, Warszawa Wawer. W związku z powyższym w ww. dniach uruchomiona zostaje, autobusowa linia zastępcza ZS7, kursująca w 1 i 2 strefie. Dodatkowo komunikacja zastępcza Kolei Mazowieckich kursująca na odcinku Pilawa – Otwock zostaje wydłużona do stacji Warszawa Wschodnia (od strony ul. Lubelskiej).

ZS7
WIATRACZNA 56
– Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Józefów: Marszałka Józefa Piłsudskiego – Świder: Hugona Kołłątaja – Otwock: Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA 02 (powrót: Orla, Świderska).

Przystanek graniczny pomiędzy I i II strefą ZTM: WĄSKA.

Uruchamia się przystanek WIATRACZNA 56 zlokalizowany na prawym skrajnym pasie ul. Grochowskiej, za funkcjonującym przystankiem WIATRACZNA 22.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

  • ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01 i 02
  • ŚWIDER 01 i 02
  • RZEMIEŚLNICZA 01 i 02

Honorowanie biletów:

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z zachowaniem stref biletowych) są honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock oraz w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów – Warszawa Wschodnia.

Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA –PKP FALENICA.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  01.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) są honorowane w:

  • w pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock,
  • w autobusach linii:
    • ZS7 na całej trasie;
    • 521 na odcinku Pl. Zawiszy – PKP Falenica;

oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasami ww. linii.

Przepraszamy za utrudnienia.

opublikowano 28 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Zobacz nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego! Zobacz nową stronę Zarządu Transportu Miejskiego! RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Komunikacja w wakacyjnym nastroju

Letnie miesiące to tradycyjnie czas, kiedy warszawiacy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek. Dzieci nie chodzą do szkoły, studenci zdążyli ochłonąć po egzaminach, wiele osób bierze urlopy. Komunikacja miejska może także pomóc w wakacyjnej rozrywce. Warto wybrać się na przejażdżkę jedną z zabytkowych linii albo skorzystać z Zielonej Mapy i pojechać na cały dzień do jednego z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc aglomeracji. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską