Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

ZS2
S2 
R2 

Modernizacja linii kolejowej nr 2 - zmiany w kursowaniu pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia - Sulejówek Miłosna

od 11.03.2019 (poniedziałek) do 24.03.2019 (niedziela)

W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów od 11 marca do 24 marca nastąpią ograniczenia w ruchu kolejowym na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna.

Część pociągów SKM linii S2 kursować będzie tylko do/ze stacji Warszawa Wschodnia. Liczba pociągów KM linii R2 na tym odcinku zostanie ograniczona.

W związku z powyższym uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza ZS2, kursująca w 1 i 2 strefie na trasie:

ZS2: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego – Wiatraczna (powrót: Lubelska) – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Sulejówek: Okuniewska – Piłsudskiego – Dworcowa – Krasińskiego – (powrót: 3 Maja – Głowackiego – Krasińskiego) Staszica – Bema – Kraszewskiego – Narutowicza (powrót: Narutowicza – Bema) – SULEJÓWEK MIŁOSNA-POMNIK.

UWAGA!!! Autobusy linii ZS2 zatrzymują się tylko na wybranych przystankach i nie zatrzymują się w rejonie stacji kolejowej WARSZAWA WOLA GRZYBOWSKA (obsługiwanej autobusami linii 173 i 514 w ul. Armii Krajowej).

Zmiany przystankowe

Wznowione zostaje funkcjonowanie następujących przystanków:

 • PKP REMBERTÓW 04  - przy ul. Cyrulików, za skrzyżowaniem z ul. Marsa - w kierunku al. Chruściela „Montera” (po północnej stronie linii kolejowej);
 • PKP WESOŁA 03 - w zatoce przystankowej przy ul. Okuniewskiej, za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku - w kierunku ul. Cyrulików;
 • PKP WESOŁA 04 - w zatoce przystankowej przy ul. Okuniewskiej, za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku - w kierunku Sulejówka;

Przystanki graniczne granicy stref biletowych: PKP WESOŁA 03 i 04.

 

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) są honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  21.03. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów) są honorowane:

 • w pociągach SKM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna
 • w uruchamianych przez ZTM autobusach (na wskazanych odcinkach):
  • ZS2 (Dw. Wschodni – Sulejówek Miłosna),
  • 123 (Dw. Wschodni – Pl. Szembeka przez Wiatraczną),
  • 143 (GUS – Rembertów Kolonia),
  • 173 (Dw. Wschodni – Stara Miłosna),
  • 183 (Wiatraczna – Zielona),
  • 198 (PKP Wesoła – Stara Miłosna),
  • 514 (Metro Politechnika – Wola Grzybowska);
  • oraz w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami powyższych linii;
 • w autobusach i tramwajach obsługujących ciągi Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Aleja i Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Wiatraczna – Gocławek - Płowiecka; Dw. Wschodni – Rondo Waszyngtona i Dw. Wschodni – Wiatraczna.

Przepraszamy za utrudnienia.

opublikowano 6 marca 2019r.
ostatnia aktualizacja 7 marca 2019r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską