Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518
 

AKTUALIZACJA 09.11: Uroczystości państwowe i przemarsze w dn. 10.11 br.

dn. 10.11.2018 (sobota)

AKTUALIZACJA 09.11:

W związku z organizacją „Biegu Niepodległości Gminy Nieporęt” w dniu 10.11.2018 r. w ramowych godz. 9:00 – 16:00 wprowadza się niżej podane zmiany w kursowaniu linii L-8:

  • zawiesza się wykonywanie podjazdów linii L-8 do  przystanku Koncertowa,
  • zawiesza się realizację kursów linii L-8 o godz. 9:07 i 11:07 z pętli PKP LEGIONOWO oraz 10:00 i 12:00 z pętli DĄBKOWIZNA.

_________________________________________________________________

 

W związku z uroczystościami państwowymi i przemarszami w dniu 10 listopada br. wprowadzone zostaną niżej podane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

1. Od godz. 8:00 (do ok. godz. 22:00) zamknięte zostaną dla ruchu ul.: Królewska (od ul. Krakowskie Przedmieście do pl. Małachowskiego) i pl. Piłsudskiego.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane nw. linie autobusowe:

107
tylko w kierunku Kierbedzia:
od pl. Bankowego: Marszałkowska – Al. Jerozolimskie– Krucza i dalej swoją trasą

111
w kierunku Esperanto:
od skrzyżowania pl. Małachowskiego / Królewska: Królewska - Marszałkowska – pl. Bankowy i dalej swoją trasą,
w kierunku Gocław:
od pl. Bankowego: Marszałkowska – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą

116, 180, 503, 518
w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska, Nowodwory:
od skrzyżowania pl. Małachowskiego / Królewska: Królewska – Marszałkowska - Senatorska – Miodowa i dalej swoimi trasami,
w kierunku Wilanów, Natolin Płn., pl. Trzech Krzyży:
od skrzyżowania Miodowa/ Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie - Bracka – pl. Trzech Krzyży i dalej swoimi trasami

128, 175
w kierunku pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Marszałkowska / Królewska: Marszałkowska - Senatorska – Wierzbowa – Focha – PL.PIŁSUDSKIEGO,
w kierunku Szczęśliwice, Lotnisko Chopina:
od skrzyżowania Moliera/ Senatorska: Senatorska – Miodowa - Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska i dalej swoimi trasami

178
w kierunku Konwiktorska:
od skrzyżowania Marszałkowska / Świętokrzyska: Marszałkowska - Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą,
w kierunku PKP Ursus, Skorosze:
od skrzyżowania Miodowa/ Kapucyńska: Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska– Świętokrzyska i dalej swoją trasą

222
w kierunku Bielańska:
od skrzyżowania pl. Małachowskiego / Królewska: Królewska – Marszałkowska– pl. Bankowy i dalej swoją trasą,
w kierunku Spartańska:
od skrzyżowania Bielańska/ Wierzbowa / Senatorska: Senatorska – Miodowa - Kapucyńska – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie - Bracka – pl. Trzech Krzyży i dalej swoja trasą

 

2. W ramowych godz. 12:00 – 12:45 odbędzie się inscenizacja przejazdu marszałka
J. Piłsudskiego na trasie: Dworzec Gdański – Andersa – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – pl. Zamkowy.

3. W związku z organizacją marszu „W drodze do Wolności” ul.: Lindego i Dewajtis
w ramowych godz. 12:45-13:15 (przejście marszu w kierunku ul. Dewajtis) i 14:00-14:30 (przejście marszu w kierunku ul. Lindego) nastąpią krótkotrwałe wstrzymania ruchu drogowego i tramwajowego na ciągu ul. Marymonckiej.

4. W ramowych godz. 15:30 – 17:30 w związku  z uroczystościami w kościele przy
ul. Burschego (rejon zespołu przystankowego ZACHĘTA i pl. Małachowskiego) mogą nastąpić krótkotrwałe wstrzymanie ruchu drogowego.

5. W ramowych godz. 16:30 – 17:15 odbędzie się przemarsz na trasie: Muzeum Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie (jezdnia płd.) – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Piłsudskiego.

W związku z przejściem przemarszu na ciągu Al. Jerozolimskich (od Muzeum Wojska Polskiego do ronda de Gaulle’a)  oraz przez skrzyżowanie Nowy Świat / Świętokrzyska nastąpią krótkotrwałe wstrzymanie ruchu drogowego i tramwajowego w ww. lokalizacjach.

 

W przypadku długotrwałego braku możliwości przejazdu ciągami wymienionymi w punktach 2. – 5. autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi.

 

6. Od ok. godz. 18:30 (do ok. godz. 22:00) zamknięta zostanie dla ruchu ul. Wierzbowa.

W związku z powyższym zmianie ulegną trasy objazdowe linii 128 i 175. Pozostałe linie autobusowe nadal kursują na trasach objazdowych opisanych w pkt. 1.

128, 175
w kierunku pl. Piłsudskiego:
od skrzyżowania Marszałkowska / Królewska: Królewska – pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna –Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda – PL.GRZYBOWSKI 01,
w kierunku Szczęśliwice, Lotnisko Chopina:
PL.GRZYBOWSKI 01 - Królewska – Marszałkowska i dalej swoimi trasami

 

Na trasach objazdowych obowiązują przystanki: jako stałepierwsze po zjeździe ze stałej trasy, jako warunkowepozostałe na trasach objazdowych.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zobacz schemat

opublikowano 9 listopada 2018r.
ostatnia aktualizacja 10 listopada 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską