Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

S1
R7 

AKTUALIZACJA 30.07: Zmiany w kursowaniu pociągów na linii kolejowej nr 7 - uruchomienie zastępczej linii autobusowej ZS7

od 16.07.2018 (poniedziałek) do 02.09.2018 (niedziela)

AKTUALIZACJA 30.07:

W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 7 od 04.08.2018 od początku kursowania pociągi SKM linii S1 oraz KM linii R7 kursować będą z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska. Zmianie ulega rozkład jazdy pociągów S1, R7 oraz autobusów komunikacji zastępczej ZS7.

Dodatkowo wprowadza się honorowanie biletów KM w autobusach linii 245 na całej trasie.

***


W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 7, w dniach 16.07 – 02.09.2018 wprowadzona zostanie całkowita przerwa w ruchu na odcinku Świder – Otwock. Pociągi linii S1 zostaną  skrócone do stacji, Warszawa Falenica lub Świder. W związku z powyższym w ww. dniach uruchomiona zostaje autobusowa linia zastępcza ZS7, kursująca w 1 i 2 strefie na trasie:

ZS7: PKP FALENICA – Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska) – Patriotów – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy- Orla– ORLA 02(powrót: Orla, Świderska). Przystanek graniczny: WĄSKA).

Uruchamia się przystanki:

 • ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01 i 02
 • ŚWIDER 01 i 02
 • RZEMIEŚLNICZA 01 i 02

Honorowanie biletów:

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów.

Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA –PKP FALENICA.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  16.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane w:

 • w pociągach SKM linii S1 na odcinku Świder – Warszawa Zachodnia,
 • w autobusach linii:
  • 115, 119, 125, 142, 161, 202, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702, ZS7– na całej trasie, oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii,
 • w autobusach i tramwajach kursujących ciągami ulic:
  • Wiatraczna – al. Waszyngtona - aleja i most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,
  • Rondo Daszyńskiego – Towarowa – Pl. Zawiszy,
  • Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
  • Metro Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika,
  • Józefa Chłopickiego na odc. PKP Olszynka Grochowska – Pl. Szembeka.
 • w linii metra:
  • M1 na odcinku Świętokrzyska – Politechnika,
  • M2 na odcinku Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego.

Kursowanie linii ZS7 będzie się odbywało według specjalnego rozkładu jazdy.

AKTUALIZACJA 19.07:

W związku z dużym wykorzystaniem przystanku ORLA 02 w Otwocku od 20.07.2018 od początku kursowania, wybrane kursy linii ZS7 w kierunku Otwocka realizowane będą trasą:

PKP FALENICA – (…) – Stefana Staszica – Świderska – ORLA 01

Odjazdy w kierunku PKP Falenica pozostają bez zmian (tj. z przystanku ORLA 02).

Przepraszamy za utrudnienia.

opublikowano 5 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 30 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską