Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

Stałe zmiany w układzie komunikacyjnym od dn. 29.01 br.

od 29.01.2018 (poniedziałek)

Od dnia 29.01.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych (linie nocne od nocy 29/30.01.br.) wprowadzone zostają następujące stałe zmiany w komunikacji miejskiej:

 1. Realizując postulaty pasażerów dotyczące objęcia obsługą komunikacyjną Krasnowoli oraz uwzględniając wybudowaną przez Urząd Dzielnicy Ursynów infrastrukturę uruchomiona zostaje linia 239 na poniższej trasie:

URSYNÓW PŁD. – al. KEN – Herbsta – Pileckiego (powrót: Puławska – Romera – Herbsta) – Poleczki – Taneczna – Krasnowolska – KRASNOWOLA 

Linia 239 będzie w całości kursowała w pierwszej strefie biletowej.

W związku z powyższym uruchamia się nowe przystanki:

 • TANECZNA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Poleczki w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • TANECZNA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej przed skrzyżowaniem z ul. Poleczki w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • SAMSONOWSKA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Samsonowską w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • SAMSONOWSKA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Samso-nowską w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KONDRACKA 01 zlokalizowany w ul. Tanecznej za skrzyżowaniem z ul. Kondracką w kierunku ul. Krasnowolskiej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KONDRACKA 02 zlokalizowany w ul. Tanecznej przed skrzyżowaniem z ul. Kondracką w kierunku ul. Poleczki, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • FLAMENCO 01 zlokalizowany w ul. Krasnowolskiej za skrzyżowaniem z ul. Flamenco w kierunku ul. Tanecznej, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • FLAMENCO 02 zlokalizowany w ul. Krasnowolskiej przed skrzyżowaniem z ul. Flamenco w kierunku Krasnowoli, który będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie).
 • KRASNOWOLA 51 zlokalizowany na tymczasowej zawrotce przy ul. Krasnowolskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Poloneza, który będzie obowiązywał jako krańcowy.
 1. Realizując postulaty pasażerów dotyczące poprawy dojazdu z rejonu Choszczówki i Płud do przystanku kolejowego Warszawa Płudy a także do linii tramwajowych kursujących ul. Matki Teresy z Kalkuty uruchomiona zostaje linia okresowa 376 na poniższej trasie:

w szczycie porannym:

CHOSZCZÓWKA – Raciborska – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Polnych Kwiatów – Parowozowa – Ołówkowa – Bohaterów – Czołowa – Marywilska – Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – BUDOWLANA 06

powrót:

BUDOWLANA 06 – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska – CHOSZCZÓWKA.

w szczycie popołudniowym:

CHOSZCZÓWKA – Raciborska – Przytulna – Henrykowska – Wyganowska – Raciborska – Mehoffera – Polnych Kwiatów – Parowozowa – Ołówkowa – Bohaterów – Czołowa – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – BUDOWLANA 02.

powrót:

BUDOWLANA 02Wysockiego Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Ołówkowa – Parowozowa – Polnych Kwiatów – Mehoffera – Raciborska CHOSZCZÓWKA.

Linia 376 będzie w całości kursowała w pierwszej strefie biletowej.

W związku z powyższym wznawia się funkcjonowanie przystanków:

 • BUDOWLANA 06 zlokalizowany w zatoce półotwartej w ul. Matki Teresy z Kalkuty za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego w kierunku ul. Rembielińskiej, który będzie obowiązywał jako krańcowy dla kursów w szczycie porannym.
 • BOLESŁAWICKA 06 pod nowym numerem 02, zlokalizowany w zatoce półotwartej w ul. Rembielińskiej za skrzyżowaniem z ul. Matki Teresy z Kalkuty w kierunku ul. Bartniczej funkcjonujący jako warunkowy (na żądanie), który będzie obowiązywał jako przelotowy dla kursów w szczycie porannym.
 • BOLESŁAWICKA 03 pod nowym numerem 01, zlokalizowany w zatoce w ul. Matki Teresy z Kalkuty za skrzyżowaniem z ul. Rembielińską w kierunku ul. Wysockiego funkcjonujący jako warunkowy (na żądanie), który będzie obowiązywał jako przelotowy dla kursów w szczycie popołudniowym.
 1. W celu uproszczenia przebiegu trasy linii 126 w rejonie węzła Płochocińska / Marywilska linia 126 w kierunku krańca NOWODWORY zostaje wycofana z północno-zachodniej łącznicy
  ul. Marywilskiej z ul. Płochocińską i skierowana trasą przebiegającą bezpośrednio jezdnią boczną ul. Marywilskiej do ul. Płochocińskiej:

CH TARGÓWEK – (…) Marywilska – łącznik ul. Marywilskiej z jednią boczną ul. Marywilskiej – jezdnia boczna ul. Marywilskiej (prosto)Płochocińska – (…) – NOWODWORY.

W związku z powyższym na trasie linii 126 w kierunku krańca NOWODWORY obowiązywał będzie dodatkowo przystanek PKP ŻERAŃ 03 wspólny z liniami 326, 705, 734, 735, 736 zlokalizowany w ul. Płochocińskiej pod wiaduktem ul. Marywilskiej w kierunku ul. Modlińskiej.

 1. W związku z wystąpieniami pasażerów zmienia się charakter przystanku DW. WILEŃSKI 01 dla linii 262 oraz 512 z „dla wysiadających” na przystanek z pełną obsługą pasażerską (dla wysiadających i wsiadających). Tym samym przystanek DW. WILEŃSKI 04 obowiązywał będzie jako przelotowy dla ww. linii w kierunku krańców PRATULIŃSKA oraz GILARSKA.

Jednocześnie zmienia się charakter przystanku GILARSKA 03 z technicznego na „dla wsiadających” w kursach linii 512 obsługujących ten przystanek (w kierunku krańca DW. WILEŃSKI).

 1. W związku z zakończeniem budowy przystanków w ul. Ostródzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Przejezdną pomiędzy przystankami 1290 MOCHTYŃSKA-KANAŁ a 1226 MAŃKI
  -WOJDY uruchomione zostają przystanki:
 • PRZEJEZDNA 01 w ul. Ostródzkiej za skrzyżowaniem z ul. Przejezdną w kierunku południowym. Przystanek będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie) dla linii 120 i 334.
 • PRZEJEZDNA 02 w ul. Ostródzkiej przed skrzyżowaniem z ul. Przejezdną w kierunku północnym. Przystanek będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie) dla linii 120, 334 i N14.

opublikowano 26 stycznia 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Metro odkrywa Warszawę

Metro odkrywa Warszawę

Budowa metra to nie tylko wielkie wyzwanie inwestycyjne i szansa na wygodniejszy oraz sprawniejszy transport dla mieszkańców i gości stolicy. To także znakomita okazja do zajrzenia w głąb ziemi i wydobycia skarbów, które od wielu lat tam przechowuje. Budowa metra to przecież gruntowne przekopywanie Warszawy wzdłuż i wszerz, a więc gratka dla archeologów. Znalezione ostatnio szczątki prehistorycznego zwierzęcia to tylko jeden z wielu fragmentów przeszłości, odsłoniętych przez koparki. Co jeszcze udało się znaleźć podczas budowy warszawskiego metra? Co znalezione przedmioty mówią nam o historii Warszawy? więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską