Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

iZTM o komunikacji bez barier

iZTM o komunikacji bez barier

Lipcowe wydanie firmowego magazynu jest poświęcone  „komunikacji  bez barier”. TEMAT NUMERU otwieramy  informacją o tym, jak komunikacja w stolicy jest dostosowana i dostosowywana do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z prezydent Warszawy rozmawialiśmy o znoszeniu barier w przestrzeni publicznej oraz  budowaniu miasta otwartego i dostępnego dla wszystkich. Oczywiście zapytaliśmy również o  ocenę dostosowania publicznego transportu do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. „Ostatnie lata przyniosły olbrzymie zmiany i postęp w zakresie dostępności dla mieszkańców transportu publicznego i związanej z nim infrastruktury…Na uwagę zasługują także kampanie społeczne, które przyczyniają się do zwiększenia wrażliwości społecznej pasażerów” – stwierdziła pani prezydent. Zapytaliśmy, jak stołeczną komunikację oceniają sami zainteresowani. Oni także podpowiedzieli, jak możemy im ułatwiać podróżowanie miejską komunikacją.

W AKTUALNOŚCIACH piszemy o wakacyjnych zmianach w komunikacji miejskiej. W tym roku do zmian lipcowo-sierpniowych doszły zamknięcia i  remonty. Z powodu kolejnych prac przy budowie centralnego odcinka II linii metra w rejonie stacji Świętokrzyska trzeba było zamknąć stacje metra Świętokrzyska i Centrum. Rozpoczął się remont na linii  średnicowej i wymiana torowisk na ul. Puławskiej. Wszędzie tam, aby zminimalizować utrudnienia dla pasażerów,  Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił komunikację zastępczą.  Dodatkowo wszystko o klimatyzacji „w pigułce”.

Gdzie jest najlepsza komunikacja w Europie? W Monachium – tam przy zakupie biletu do teatru lub do muzeum w jego cenie otrzymuje się bilet na dojazd. Warto przeczytać o tym w KOMUNIKACJI NA ŚWIECIE. A gdzie jeździły tramwaje po „małej Moskwie” – o tym w naszym cyklu TAM, GDZIE KIEDYŚ DZWONIŁY TRAMWAJE.

Dzięki miłośnikom komunikacji moglismy napisać, że w stołecznym KMKM są dwa zabytkowe… niskopodłogowe autobusy. 

Zachęcamy do lektury! 

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska blisko domu

Komunikacja miejska blisko domu

Warszawski Transport Publiczny to ogromny system, który każdego dnia zapewnia sprawne i wygodne podróżowanie milionom pasażerów. Bardzo dobre wyobrażenie o WTP dają mapy dostępności, o których piszemy w tym numerze i które można znaleźć na stronie ZTM. Te schematy pozwalają spojrzeć całościowo na komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej i jej funkcjonowanie. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską